Starejši dečki B so državni prvaki

Finalni turnir starejših dečkov B je potekal 21. in 22. 4. 2012 v dvorani Zlatorog. Na finalni turnir so se poleg RK Trima Trebnje uvrstili še ŠD Morkec - Ig, RK Celje Pivovarna Laško in RK Jeruzalem Ormož. Mladi Trebanjci so na finalnem turnirju odigrali tri tekme in vse tri zmagali ter tako zasluženo osvojili 1. mesto v državi.
Prvi dan so fantje odigrali dve tekmi in obe zmagali. Prvo tekmo je bil nasprotnik lanski državni prvak RK Jeruzalem Ormož. Trebanjci so polčas dobili za tri zadetke (15:12). Končni rezultat tekme je bil 26 : 24 za Trimo.

Drugo tekmo so igrali proti RD Mokerc – Ig. Po izenačenih prvih 15. minutah so trebanjski fantje prišli do dveh zadetkov prednosti (12 : 10), k je bil tudi izid polčasa. V  drugem polčasu si je Trimo povedel že za 4 zadetke (18 : 14), vendar so se Ižanci na koncu tekme nevarno približali ter imeli zadnji napad za izenačenje. Ni jim uspelo doseči zadetka in tako so se zmage veselili Trebanjci.

V nedeljo je fante čakala še zadnja tekma proti RK Celje Pivovarna Laško. Tekma je odločala o državnih prvakih za sezono 2011/12. Trebanjci so prvo vodstvo dosegli pri rezultatu 2 : 1 in ga niso več izpustili iz svojih rok. Najvišje vodstvo Trima je bilo za 6 zadetkov (24 : 18). Končni rezultat tekme je bil 24 : 21 za Trimo in slavje se je začelo.

Za ekipo starejših dečkov B so nastopali naslednji igralci: Potrebuješ Gašper, Kotar Miha, Kotar Marko, Majzelj Timotej, Horžen Kristjan, Špelič Nino, Poglavc Urh, Verbič Urban, Hostnik Mihael,  Medved Žiga, Hriberšek David, Žugčič Dominik, Falkner Luka, Jerlah Amadej, Senica Aljoša, Stare Jakob in Zakošek Žan.

Najboljši strelec finalnega turnirja je bil Urban Verbič (RK Trimo), ki je dosegel 27 zadetkov, najboljši igralec je bil Matevž Kunst (RK Celje),  najboljši vratar je bil Jakob Stare (RK Trimo).

Fantom čestitam za izreden uspeh, saj so letošnjo sezono končali brez poraza, kar je fenomenalen uspeh. Fantje so v zadnjih dveh letih naredili ogromen napredek v rokometnem znanju, saj so dve leti nazaj zasedli 8. mesto, lansko leto 5. in v letošnji sezoni sanjsko 1. mesto! Fantje na vas sem izredno ponosen! Vsaka vam čast!

Zahvaljujem se tudi lastniku picerije MAXIM Alešu Senici, ki nas je brezplačno počastil s picami in pijačo.