15°C
2°C
11°C
2°C

Matej Gorišek na mladinskem svetovnem prvenstvu in na balkanskem prvenstvu v karateju

Karateist Matej Gorišek se je udeležil svetovnega mladinskega prvenstva v Turčiji, ki je potekalo od 26. do 30. oktobra.  Nastopilo je 1850 tekmovalcev iz 105 držav iz vseh kontinentov. Matej je tekmo začel z zmago v prvem krogu, nato pa je moral priznati poraz proti aktualnemu evropskemu prvaku. Od 2. do 6. novembra je v Baru, Črna gora, potekalo 22. Balkansko prvenstvo za kadete, mladince in U21. Nastopilo je 944 tekmovalcev iz 10 držav. V kategoriji U21 do 75 kg je osvojil odlično peto mesto. Udeležil se je še dveh močnih turnirjev. 19. novembra je potekal mednarodni turnir Ljubljana Open, na katerem je nastopilo 121 klubov iz 12 držav. Med člani je osvojil prvo mesto, med mlajšimi člani do 75 kg pa je bil tretji. 3. decembra je v Trbovljah potekalo 50. Trbovlje Open. Nastopilo je 112 klubov iz 10 držav. Med mlajšimi člani do 75 kg je osvojil prvo mesto, med člani do 75 kg in člani pa je osvojil tretji mesti. Od 9. do 11. decembra bo potekala še zadnja tekma svetovnega pokala WKF Karate1 Youth League v Italiji, ki se je bo prav tako udeležil.