Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
31°C
18°C
JUTRI
34°C
18°C
2744

Naravoslovni poskusi pri »Pikapolonkah«

V mesecu aprilu smo bili priča različnim vremenskim pojavom, saj je snežilo, deževalo, bilo je megleno, razveselili pa smo se tudi sonca. Zato smo se odločili, da bomo bolj podrobno preučili vreme in vremenske pojave. Vsak dan smo naredili en poskus. Ugotovili smo, kako lahko s pomočjo nekaterih pripomočkov uprizorimo dež, tornado, sneg, oblake in meglo. V ta namen je nastal velik plakat, s pomočjo katerega smo ugotavljali, kaj je vreme, vremenska napoved in katere vremenske pojave poznamo. Nekaj časa nam je ostalo tudi za sajenje fižola v različne prsti. Posadili smo ga v ilovico, humus in kislo zemljo. Ugotovili smo, da je fižol rastel počasneje v ilovici kot v humusu, ter prišli do zaključka, da je zelo pomembno, v kakšno prst posadimo rastline. Nekatere lončke s fižolom smo tudi zalili, enega pa smo postavili ven in ugotovili, da fižol v hladnem vremenu ne skali. Ker pa smo se veliko pogovarjali o ponovni uporabi izdelkov, smo za sajenje fižola naredili lončke iz plastenk.


Maja Vrhovec

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi