Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
23°C
11°C
PET.
23°C
10°C
Deli
3044

25. Valentinov pohod Društva vinogradnikov Trebnje

V soboto, 10.2.2018 je potekal tradicionalni Valentinov pohod Društva vinogradnikov Trebnje po vinski gorici Šmaver. Kljub snežno oblačnemu vremenu se je zbralo več kot 120 pohodnikov.
Pohod se je začel v vasi Rdeči Kal in se nadaljeval po gozdni poti na Ojstri vrh in nato med vinogradi gorice Šmaver, kjer je bilo več kot 10 postojank vinogradnikov, ki so pričakali pohodnike in odprli svoje kleti ter ponudili svoje vino in sladke dobrote, pa tudi harmonika je zaigrala v marsikateri kleti. Poskrbljeno je bilo za dva topla obroka ter vrečko s kozarcem Društva vinogradnikov Trebnje.
Pohod se je zaključil pozno popoldne in pohodniki so bili navdušeni nad prijaznim sprejemom, gostoljubnostjo in pogostitvijo na pohodu in je bilo že slišati, da se naslednje leto spet udeležijo že 26. Valentinovega pohoda po trebanjskih vinskih goricah. (tekst Emilija Avguštinčič)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi