Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 19°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 26°C
torek, 24.09.2018
12°C | 17°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
19°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Srečanje z evropsko komisarko za mobilnost in ......


OBČINSKE

| |
14.05.2018      14:44
A A

Srečanje z evropsko komisarko za mobilnost in promet mag. Violeto BulcDeli:

»Digitalizacija in razogljičenje sta ključna za mobilnost prihodnosti, ki mora biti varna in učinkovita, trajnostna in družbeno odgovorna« je pojasnila evropska komisarka.

Po besedah komisarke bosta digitalizacija in razogljičenje prispevali k razvoju trajnostne mobilnosti in s tem k izboljšanju kakovosti zraka v mestih ter k boljši povezanosti urbanih območij z njihovim zaledjem, zmanjšanju prometnih zastojev in izboljšanju kakovosti življenjskega prostora v urbanih območjih ter povečanju prometne varnosti.

Avtomobilska industrija se sooča z izzivi elektrifikacije, avtonomne vožnje in digitalizacije ter vpeljave novih poslovnih modelov. Od leta 2019 bodo morali proizvajalci novih avtomobilov dodati 16 novih funkcij, vseh 16 funkcij se nanašajo na varnost. Tovorna vozila na vodikove gorivne in električne celice so tudi realnost.
Dr. Peter Gašperšič, minister za infrastrukturo je dodal, da je vzpostavitev enotnega slovenskega ekosistema za razvoj rešitev za samovozeča vozila pionirska pot, ki prinaša velike tehnološke in socialne spremembe, novo prometno in družbeno realnost ter da je pomembno, da na to pot stopimo v sodelovanju s podjetji in raziskovalnimi institucijami v Sloveniji.

Po mnenju evropske komisarke so »Droni slika bližnje prihodnosti«. Droni (brezpilotna zračna vozila) so vedno bolj zmogljivi in povpraševanje po njih se izredno povečuje. Na ravni Evropske unije potekajo različna testiranja dronov, ki bodo po besedah komisarke v 10 letih postali del vsakdana. Gostitelj srečanja župan Občine Trebnje Alojzij Kastelic je s svojo izjavo lepo povzel celotno tematiko srečanja. Kot pravi, je nujno potrebno spremeniti miselno naravnanost in sprejeti dejstvo, da so spremembe edina stalnica tudi v prihodnosti. Na posvetu je sodelovala tudi Vida Šušterčič, kandidatka za poslanko, ki je spregovorila o načrtih v občinah Trebnje, Mirna, Šentrupert in Mokronog-Trebelno v naslednjem prispevku.

TIC Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Trebnje!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.