Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.07.2017

delno oblačno
Zvečer in v prvem delu noči bodo še krajevne nevihte, zjutraj bo delno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 21 stopinj C.
19°C | 35°C
nedelja, 23.07.2017
18°C | 36°C
ponedeljek, 24.07.2017
19°C | 31°C
torek, 25.07.2017
17°C | 25°C
Opozorila
Petek, 21.7.2017 ob 19h
Do ponedeljka bo po nižinah sredi dneva in popoldne velika toplotna obremenitev.
19°C
35°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

PODIRANJE DREVES NA TRGU IN V PARKU


OBČINSKE

| |
15.04.2016      14:15
A A

PODIRANJE DREVES NA TRGU IN V PARKU


Ker smo v uredništvo dobili kar nekaj vprašanj glede podiranja dreves pred občinsko stavbo in tudi v parku, smo o tem povprašali kar župana g. Alojzija Kastelic.


Deli:
Povedal nam je sledeče:

» V podiranje dreves v parku in pred občinsko stavbo smo bili primorani zaradi bolezni. Preden smo se odločil za ta poseg, smo se posvetovali tako s strokovnjaki iz Zavoda za kulturno dediščino Novo mesto kot strokovnjaki iz Arboretuma Volčji Potok. Ugotovili so, da so od petih (5) občinskih dreves tri (3) za odstranitev. Vzroki za to pa so bili starost in bolezen. Na teh drevesih ni bilo več možno izvajati pravilnega reza, veje so se sušile, kar pa je bilo tudi nevarno za obiskovalce. Ker pa bi potem ostala le dva, ki bi tudi kvarila videz, smo se odločili, da požagamo vseh pet (5). Tudi v parku smo odstranili le tiste, ki jih je načela bolezen. Na smreki se je pojavil lubadar, na brezah pa je bila goba. Ker pa se zavedamo, da je Goliev trg slika našega mesta in želimo, da postane ta osrednji urbani prostor kot dneva soba, ki bo dajala lep izgled in nek prijeten prostor je dolgoročen plan, da se ta osreden mestni prostor tlakuje in zasadi nova drevesna struktura. V letu 2018 pa nameravamo obnoviti tudi fasado na občinski stavbi in s z novo podobo naj bi bil izgled lepši.«

 

V upanju na lepo dolgoročno vizijo želimo, da se ta projekt odvije po načrtu in, da bomo na novo pridobljen trg ponosni, kot na osnovno mestno središče in ne nazadnje tudi zbirališče ob vseh večjih dogodkih.

Mojca Smolič
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo občanov? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Glasilo občanov
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 129
Izšla: 12.07.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.