Logo MojaObčina.si

Trebnje

DANES
4°C
-4°C
JUTRI
9°C
-5°C

KDAJ SE BOMO VARNO SPREHODILI SKOZI ČATEŽ?

Na Čatežu imamo pešci že leta kar srečo, saj je velikokrat kar tombola pešačiti in prečkati vse bolj prometno regionalno cesto. Želja in potreba po pločniku skozi vas imata že dolgo brado. Čatež je vse bolj priljubljena izletniška točka za rekreacijske obiskovalce in romarje, ki morajo vsaj del poti opraviti po glavni cesti. Redni udeleženci v prometu so tudi otroci Doma Čebelica, ki se v skupinah okrog 50 oseb redno odpravljajo na gozdno učno pot Zaplaške stezice. Pešačenje je na določenih točkah zelo nevarno, saj je Čatež stara obcestna vas, prislonjena ob breg, kjer je kar nekaj hiš skozi čas in razvoj  ter s širitvijo ceste »pristalo« tik ob vozišču. Dodatni problem pa predstavljajo nepregledni ovinki. Občina je v letu 2016 na našo pobudo naročila projekt za izgradnjo pločnika. Žal so nato aktivnosti zastale na lokalnem nivoju zaradi nesoglasij lastnikov parcel ob vozišču. Svet KS si je za tekoči mandat kot enega najpomembnejših ciljev zastavil prav izgradnjo tega pločnika. Na osnovi zbranih pripomb lastnikov obcestnih parcel smo organizirali dve terenski strokovni presoji s pristojnimi institucijami (vključno z občino in državo). V  tem trenutku pa razpisujemo natečaj za obsežno dopolnitev projekta, ki ne obsega le načrtovane izgradnje pločnika, ampak tudi določeno rekonstrukcijo cestišča. Zato upamo, da se bodo po dopolnitvi projekta in pridobitvi potrebnih soglasij nadaljevale tudi aktivnosti za realizacijo. Projekt bo zahteven. V svoje finančne plane ga bosta morali vključiti Občina in država, ker gre za regionalno cesto,  zato si močno želimo njihovega posluha. Ob tej priliki se za posluh zahvaljujemo TEM Čatežu, ki naše projekte podpira moralno in materialno. Nenazadnje smo verjetno ena zadnjih krajevnih skupnosti v občini, ki nima niti enega samega metra pločnika.

Mija Benedičič, predsednica KS Čatež

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi