Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
4°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
5°C | 14°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-3°C | 6°C
torek, 28.11.2017
-3°C | 7°C
Opozorila
Četrtek, 23.11.2017 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Osrednja proslava ob slovenskem kulturnem ......


KULTURA

| |
12.02.2015      18:19
A A

Osrednja proslava ob slovenskem kulturnem prazniku


Zaradi napovedanih izrednih vremenskih razmer smo imeli osrednjo medobčinsko proslavo v trebanjskem kulturnem domu prav na kulturni praznik, kar je bilo za marsikoga še lepše.


Deli:

V začetku so navzoče pozdravili župani Rupert Gole, Dušan Skerbiš in Anton Maver ter Janez Pirc, direktor Občine Trebnje. Slavnostni govornik Janez Mejač, tudi sam kulturnik, plesalec in dolgoletni vodja ljubljanskega baleta,  je poudaril hvaležnost, s katero se vrača k svoji Dolenjski, v Mokronog. »Narod ne definira le kultura, ampak tudi drugi transferi … Posebej pa je pomembna srčna kultura, ki nas dela bolj človeške,« je med drugim dejal. Svoj govor je zaključil s še vedno tako zelo aktualnimi Prešernovimi besedami, da »edinost, sreča, sprava k nam nazaj se vrnejo«. V nadaljevanju programa  je nastopil Občinski pihalni orkester sv. Rupert, ki je izvajal tudi skladbo mladega, a že uveljavljenega komponista  Dominika Steklase. Zabavno in prisrčno so o kulturi spregovorili mokronoški škratje – Lutkovna skupina Mokre tačke, KUD Emil Adamič Mokronog. Ker je bil večer posvečen spominu na dr. Marka Marina, je Pavlina Hrovat prebrala pesem o njegovem vztrajnem prebujanju Speče lepotice. Skupaj z Zoranom Remicem, Literarna skupina Vezi, DU Mirna, pa sta predstavila Lepo Vido. Zaplesale so še balerine šole klasičnega baleta Trebnje, ki deluje pod okriljem DROT. Pevka Vika Zore in kitarist Dejan Udovč sta izvedla uglasbeno Prešernovo pesem O Vrba.

Scenarist in povezovalec prireditve šarmantni Luka Bregar je svojo nalogo profesionalno opravil. Skupaj s soigralci nas je v vlogi slikarja Matevža Langusa popeljal v Prešernov čas, med njegove sodobnike in skozi pozitivno-negativen odnos do pesnika obudil duh časa, hkrati pa tudi nam in našemu odnosu do kulture podržal ogledalo.

Ivanka Višček

Foto: J. S.

FOTO: Osrednja proslava v Trebnjem

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Glasilo občanov? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Glasilo občanov
Glasilo občanov
Goliev trg 5, 8210 Trebnje
Tel:(07) 348 11 00
Glasilo občanov
Številka: 132
Izšla: 14.11.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.