Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 17.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno in sprva povečini suho. V drugem delu noči se bo povečala možnost za občasne padavine v južni in zahodni Sloveniji. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 11, na Primorskem do okoli 14 °C.
11°C | 21°C
četrtek, 18.10.2018
12°C | 21°C
petek, 19.10.2018
11°C | 21°C
sobota, 20.10.2018
9°C | 20°C
Opozorila
Torek, 16.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

LETNI KINO V TREBNJEM


KULTURA

| |
27.08.2018      12:07
A A

LETNI KINO V TREBNJEMDeli:

Območna izpostava Trebnje v okviru lokalnega programa v občini Trebnje že 7. leto izvaja projekt Letni kino, 4. leto pa v sodelovanju s Krajevno skupnostjo Trebnje, ki je organizator vikend prireditve Slovo poletju.  Letošnja prireditev Slovo poletju, ki je bila ponovno bogato zasnovana, je tudi tokart v svoj program vključila letni kino. Vendar je vreme organizatorjem obrnilo hrbet, da ni bilo moč v celoti izvesti načrtovanega programa.

Zato je bil tudi Letni kino premaknjen v Kulturni dom Trebnje. Od 19.30 dalje so pol ure potekale risanke za najmlajše – 7 kratkih animiranih filmov Lisička in druge zgodbe, v  katerih pomembno vlogo odigra prijateljstvo, so nastopali lisička, tiger, Mirjam in izgubljeni pes, pa rokavička in še drugi.

 Ob 20. uri se je filmski večer v okviru Letnega kina nadaljeval s filmom Največji šovmen. To je zgodba o vizionarju, politiku, šovmenu in poslovnežu iz 19. stoletja P. T. Barnumu, ki je ustvaril cirkus in je pozneje ostal poznan kot največji spektakel na svetu. Film je prejel tudi Zlati globus za najboljšo originalno pesem ter nominacijo za oskarja. Kljub večjim programskim in časovnim prilagajanjem zaradi slabega vremena, je povabilo v kulturno dvorano zvabilo kar nekaj obiskovalcev, ki so po dobri uri in pol odšli zadovoljni in nasmejanih obrazov.     

Zaradi slabega vremena in posledično menjave lokacije dogodka,  si je letošnji filmski dogodek za otroke in odrasle ogledalo bistveno manj obiskovalcev kot pretekla leta.

Vendar smo kljub temu smo prepričani, da je bil namen poletnega dogodka v občini Trebnje dosežen in iskrena hvala Občini Trebnje, ki finančno omogoča izvedbo projekta, KS Trebnje pa hvala za sodelovanje pri organizaciji.

                                                                                                           JSKD OI Trebnje
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje
JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje
KIdričeva 2
Tel:(07) 348 12 50
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.