Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.11.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, rahle padavine bodo povsod ponehale. Burja na Primorskem bo še naprej slabela. Najnižje jutranje temperature bodo od -2 do 3, na Primorskem okoli 6 °C.
1°C | 5°C
četrtek, 20.11.2018
1°C | 2°C
petek, 22.11.2018
4°C | 6°C
sobota, 23.11.2018
4°C | 8°C
nedelja, 24.11.2018
5°C | 11°C
Opozorila
Torek, 20.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
5°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Letos so ustvarjali v Ornuški vasi


KULTURA

| |
11.06.2018      13:11
A A

Letos so ustvarjali v Ornuški vasiDeli:

V okviru tradicionalne prireditve Kresna noč je tudi letos, četrtič zapovrstjo, potekal slikarski ex tempore Mokronog-Trebelno. Tokrat so se ljubiteljski slikariji in slikarke pod vodstvom Ane Cajnko, vsestranske kulturne delavke in izvrstne likovne pedagoginje, ki živi in ustvarja v Mokronogu, zbrali v Ornuški vasi.

Pri gasilskem domu PGD Štatenberk je tako drugo junijsko nedeljo v sporočenem vzdušju ustvarjalo 13 umetnikov in umetnic, ki so si uvodoma ogledali tudi bližnji kmečki muzej domačije Florjančič v Štatenberku, kjer hranijo več kot 3.000 eksponatov, ki so jih v vsakdanjem življenju uporabljali naši dedki in babice. Sodelujoči so nato na slikarska platna ujeli različne utrinke iz še enega slikovitega kotička mlade občine, dela pa bo zdaj ocenila tričlanska komisija. Na tokratnem slikarskem srečanju so sodelovali: Renata Bukovec Kokalj, Marija Prah, Saša Pucelj, Marinka Fabijan, Nevenka Gošnik, Vesna Barbo, Pavla Černigoj, Brane Praznik, Milica Korošec, Slavka Šinigoj, Genka Ivanova Rižnar, Vital Žitnik, Smiljan Zajc.

V okviru tradicionalne prireditve Kresna noč si bo v avli Upravno-kulturnega središča Mokronog ustvarjena dela mogoče tudi ogledati, in sicer v četrtek in petek, 21. in 22. junija, od 17. do 19. ure ter v soboto, 23. junija, od 15. do 17. ure. Ob 17. uri bo tudi uradna razglasitev rezultatov letošnjega ex tempora, ko bodo podeli zlato, srebrno in bronasto plaketo Kresniček za najboljša dela. Najbolje ocenjeno delo bo tudi tokrat  nagrajeno, nagrado prispeva Občina Mokronog-Trebelno, ki delo prejem v trajno last in jo vključi v zbirko.

Letošnji slikarski ex tempore so skupaj pripravili Zveza kulturnih društev Trebnje, JSKD Območna izpostava Trebnje, Turistično društvo Mokronog, Občina Mokronog-Trebelno, PGD Štatenberk in Turistična kmetija Lamovšek.

JSKD OI Trebnje


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje
JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje
KIdričeva 2
Tel:(07) 348 12 50
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
November 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.11.2018
Danes ni dogodkov.
28.11.2018 | Kultura
Predstavitev knjige Šivam.si

Bodite prvi pri oddaji mnenja.