Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 23.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo dež večinoma ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 12, na Primorskem okoli 15 °C.
10°C | 26°C
torek, 24.09.2018
13°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 26.09.2018
2°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
10°C
26°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Letos so ustvarjali v Ornuški vasi


KULTURA

| |
11.06.2018      13:11
A A

Letos so ustvarjali v Ornuški vasiDeli:

V okviru tradicionalne prireditve Kresna noč je tudi letos, četrtič zapovrstjo, potekal slikarski ex tempore Mokronog-Trebelno. Tokrat so se ljubiteljski slikariji in slikarke pod vodstvom Ane Cajnko, vsestranske kulturne delavke in izvrstne likovne pedagoginje, ki živi in ustvarja v Mokronogu, zbrali v Ornuški vasi.

Pri gasilskem domu PGD Štatenberk je tako drugo junijsko nedeljo v sporočenem vzdušju ustvarjalo 13 umetnikov in umetnic, ki so si uvodoma ogledali tudi bližnji kmečki muzej domačije Florjančič v Štatenberku, kjer hranijo več kot 3.000 eksponatov, ki so jih v vsakdanjem življenju uporabljali naši dedki in babice. Sodelujoči so nato na slikarska platna ujeli različne utrinke iz še enega slikovitega kotička mlade občine, dela pa bo zdaj ocenila tričlanska komisija. Na tokratnem slikarskem srečanju so sodelovali: Renata Bukovec Kokalj, Marija Prah, Saša Pucelj, Marinka Fabijan, Nevenka Gošnik, Vesna Barbo, Pavla Černigoj, Brane Praznik, Milica Korošec, Slavka Šinigoj, Genka Ivanova Rižnar, Vital Žitnik, Smiljan Zajc.

V okviru tradicionalne prireditve Kresna noč si bo v avli Upravno-kulturnega središča Mokronog ustvarjena dela mogoče tudi ogledati, in sicer v četrtek in petek, 21. in 22. junija, od 17. do 19. ure ter v soboto, 23. junija, od 15. do 17. ure. Ob 17. uri bo tudi uradna razglasitev rezultatov letošnjega ex tempora, ko bodo podeli zlato, srebrno in bronasto plaketo Kresniček za najboljša dela. Najbolje ocenjeno delo bo tudi tokrat  nagrajeno, nagrado prispeva Občina Mokronog-Trebelno, ki delo prejem v trajno last in jo vključi v zbirko.

Letošnji slikarski ex tempore so skupaj pripravili Zveza kulturnih društev Trebnje, JSKD Območna izpostava Trebnje, Turistično društvo Mokronog, Občina Mokronog-Trebelno, PGD Štatenberk in Turistična kmetija Lamovšek.

JSKD OI Trebnje


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje
JSKD OI Trebnje v Občini Trebnje
KIdričeva 2
Tel:(07) 348 12 50
Glasilo občanov
Številka: 140
Izšla: 12.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.