Logo MojaObčina.si

Trebnje

JUTRI
26°C
10°C
SRE.
29°C
12°C
Deli

V četrtek, 14. maja je vlada preklicala epidemijo, ne pa tudi ukrepov.

Vlada je v četrtek zvečer, po dveh mesecih, na dopisni seji sprejela odločitev o preklicu epidemije covid-19. Odlok so objavili v Uradnem listu RS. Drugi člen tega odloka določa, da se splošni in posebni ukrepi, sprejeti na podlagi Zakona o nalezljivih boleznih v skladu s Sklepom o uporabi ukrepov, ki jih določa Zakon o nalezljivih boleznih pri epidemiji covid-19, ob njihovi strokovni utemeljenosti še naprej uporabljajo. Odlok je začel veljati s petkom, 15. 5. 2020 in se uporablja do 31. maja 2020. Tako do konca meseca maja ostajajo v veljavi ukrepi, ki jih je do sedaj sprejela Vlada RS, kakor tudi vsi ukrepi in priporočila NIJZ, saj nevarnost širjenja okužbe z novim koronavirusom ostaja.

To pomeni, da je v zaprtih prostorih še vedno treba uporabljati zaščitne maske in se držati predvidene razdalje med posamezniki, razkuževati roke in vse ostale površine. Še vedno pa velja tudi omejitev zbiranja na javnih površinah. Potrudimo se, da ostanemo zdravi!

 

Mojca Smolič

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi