Logo MojaObčina.si
DANES
4°C
-3°C
JUTRI
5°C
0°C
Oceni objavo

DEJSTVA O TEMENICI #21

Razgledišče na Odrgi

Z razgledišča na Odrgi (fotografija iz arhiva Oddelka za geografijo FF UL) je lep razgled na Trebnje, ki je umeščeno na terase Temenice. Severno od Trebnjega se Temeniška dolina dvigne v vzpeti svet Posavskega hribovja z najvišjim vrhom Kum (1220 m). Na severovzhodu pokrajina prehaja v Mirnsko dolino z aluvialnimi nanosi reke Mirne. Vzhodno se razteza gričevnat svet (Krško gričevje), ki predstavlja zahodno mejo vinorodnega okoliša Dolenjske. Na jugu se pokrajina dvigne v Trebni vrh s 581 m nadmorske višine, nato pa se prevesi v Dobrniško kotlino ali uvalo, ki je del Suhe krajine, ene najbolj kraških pokrajin v Sloveniji.

Danes z vami delimo še drugo in tretje uvrščeni fotografiji na fotografskem natečaju Rusalka. Drugo uvrščena fotografija avtorja Janija Vimpolška predstavlja »Jutro ob Temenici«, tretje uvrščena fotografija avtorja Bogomirja Humarja pa »Temenico v zimskem jutru«. Ali nista sanjski?

Oglejte si tudi