Logo MojaObčina.si
DANES
33°C
18°C
JUTRI
36°C
19°C
Oceni objavo

Dopoldanski obisk vrtca Sončnica na Ranču Kepa

V petek, 12. 4. 2024, smo se vzgojiteljice ter otroci skupin Velikani in Zmajčki odpravili na obisk ranča Kepa, ki se nahaja v naselju Reber v bližini Žužemberka. Tam nas je pričakala prijazna oskrbnica Urša ter otrokom razložila vse o negi konjev ter obvezni opremi, ki jo lastnik te prelepe živali potrebuje. Otroci so konja Pikija, ki je otrok sicer že precej vajen in z njimi rad sodeluje, dodobra skrtačili. Očistili smo mu kopita, nato pa se podali na “jahalne minutke”. Vsak otrok je dobil priložnost, da se za kratek čas povzpne na konja in se na njem sprehodi nekaj krogov. Nasmehi otrok so bili iz Pikijevega hrbta še toliko širši, predvsem zato, ker so se nekateri na konja povzpeli prvič.

Skupini smo si izmenjaje ogledale življenje na ranču, v vmesnem času pa smo se podale še na sprehod med prekrasne griče in doline slovenske najbolj zelene pokrajine. Okrepčali in spočili smo si pred domom vzgojiteljice Renate, kjer nas je prijazno sprejela njena družina. Dan je bil zares čudovit, grelo nas je toplo pomladno sonce in polni lepih vtisov smo se vrnili nazaj v vrtec.

Besedilo: Doroteja Anžlovar, Vrtec Sončnica pri OŠ Veliki Gaber 

Fotografije: Doroteja Anžlovar, Renata Novak

Oglejte si tudi