PET.

ATLETI Z ODLIČNIMI REZULTATI

Prvi del poletne atletske sezone je za nami. Osrednji dogodek je bil seveda atletski miting v Trebnjem, na katerem je sodelovalo preko 130 tekmovalcev. Pokal župana občine Trebnje za najboljši rezultat je ponovno osvojila Karla Jerič, ki je v kategoriji U14 zmagala v suvanju krogle (12,30m). Karla se lahko pohvali še z naslovom državne šolske prvakinje v skoku v višino za mlajše učenke, preskočila je 159 centimetrov.

Mejnike letos podira Matevž Šuštaršič, ki je z odličnimi teki in z zmagama na državnem prvenstvu izpolnil normo za nastop na evropskem prvenstvu v kategoriji mladincev U20. Osebna rekorda v teku na 100 in 200 metrov je tako spustil na 10,66 s oz. 21,49 s. Kljub težavam s poškodbo pa medalje na prvenstvu mlajših mladink U18 konstantno nabira tudi Eva Murn. V teku na 100 m z ovirami je le za malo zaostala za osebnim rekordom in z rezultatom 15,26 s osvojila 3. mesto. Martina Šmid je letos posegla po medalji na državnem prvenstvu, saj je v kategoriji pionirk U16 osvojila 3. mesto v metu kladiva (met dolg 34,34 metra).