Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 14°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 19°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
sobota, 28.10.2017
8°C | 15°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
17°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Zdravje in lepota

Lučnikov sirup, Lučnikovo mazilo in Tinktura ......


ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
22.07.2015      14:17
A A

Lučnikov sirup, Lučnikovo mazilo in Tinktura iz lučnika so že uveljavljeni proizvodi Janeza Javorskega z EKO predznakom.Lučnik ob Javorski energijski poti.
Lučnik ob Javorski energijski poti.
Deli:

Lučnik je znan po tem, da miri kašelj, pospešuje izkašljevanje, blaži vnetja in znižuje vročino. Obenem žene tudi na vodo, zdravi revmo ter rane in najnovejša znanstvena dognanja so to potrdila.


Velecvetni lučnik je do približno dva metra visoka rastlina, ki je doma v Evropi, samorasla pa raste tudi v Sloveniji. Zdravilen je le cvet, vsi ostali deli pa so nekoliko strupeni, zato je pri pobiranju le teh potrebna previdnost. Ker so njega dni steblo lučnika, ki so ga prepojili s smolo uporabljali kot bakle se ga je zato prijelo tudi ime papeževa sveča ali svečnik. Ponekod mu rečejo še kostnik ali sklepnik, saj dobro dene tudi pri bolečinah in vnetjih kosti in sklepov. Že v času antike so z njim zdravili kašelj, rane in opekline, Adam Lunicerus pa je bil prvi zdravnik, ki ga je uporabljal proti kašlju, pri srčnih obolenjih, pri visoki vročini, za celjenje ran. Ker krepi in utrjuje sluznico vseh prebavnih organov, spodbuja izločanje tekočin, olajšuje izkašljevanje in zmanjša vnetja sluznice. Lajša bronhitis, astmo, hripavost, nahod in hud kašelj. Lučnikov sirup in tinktura zdravita tudi jetra, revmo, ženeta na vodo ter uravnavata menstruacijo. Če cvetove namočimo v žganje, dobimo odlično vtiralo za revmo in protin. Pa še za nekaj se lučnik uporablja v ljudski medicini in sicer, če slabo slišimo si nekaj kapljic take tinkture nakapamo v uho, mozoljev in turov pa naj bi se zlahka znebili s cvetovi.

Lučnikov sirup priporočamo predvsem otrokom, lučnikovo tinkturo odraslim, Lučnikovo mazilo pa vsem.

http://trgovina.janezjavorski.si/
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
ŠPORTNO DRUŠTVO JAVOR
JAVORJE 23
Tel:041 614 536
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK
31.10.2017 | Družabni dogodki
NOČ ČAROVNIC NA GRADU BOGENŠPERK

Bodite prvi pri oddaji mnenja.