Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

"Sv. Martin nas Blagoslavlja!"


KULTURA, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DRUŠTVA, OSTALO, VERSKE

| |
14.11.2016      20:31
A A

"Sv. Martin nas Blagoslavlja!"Pri petju Lavretanskih litanij so sodelovali tudi člani zasedbe Fantje od fare
Pri petju Lavretanskih litanij so sodelovali tudi člani zasedbe Fantje od fare
Deli:

Letošnje praznovanje godu farnega zavetnika sv. Martina in praznovanja Občinskega praznika, si bomo zapomnili predvsem po deževnih in precej hladnih dneh. A kljub temu so nas kulturno te dni ogrevale razne prireditve, nas duhovno bogatili vera, pesem in molitev, telesno pa kak topel čaj ali mlado vino, ki se je rodilo ob godu tega ljudskega zavetnika.

 

Deževen petkov praznični dan, 11. novembra, smo zvečer zaključili s celodnevnim češčenjem v farni cerkvi. Slovesno bogoslužje z petimi Lavretanskimi litanijami in sv. mašo, je vodil župnik iz Šentvida pri Stični g. Izidor Grošelj, ob somaševanju domačega župnika g. Janeza Kvaternika. V mašnem nagovoru je g. Izidor obudil znano zgodbo godovnjaka, kako je Martin še kot vojak na pol razdelil svoj plašč, po katerem ga je poprosil berač. S tem dejanjem se je tudi tokrat izpolnilo kar je pisano; »…Kar ste storili komu izmed mojih bratov, ste meni storili!« Svet nas na glas vedno bolj vabi »v življenje«, ampak, Kristus nam govori v tišini, mi pa smo lačni! Vendar, ali smo lačni življenja sveta, ali smo lačni Življenja, s katerim je človek dovzeten za tisto kar je Sveto?  

Nedeljsko zunanjo slovesnost ob Farnem žegnanju, jo je vodil domači župnik g. Janez Kvaternik. »Martin nas iz svojega trona s stegnjeno roko Blagoslavlja!«, je podaril, ter nam položil na srce, naj po zgledu sv. Martina, delamo kaj tudi v skupno dobro. Priložnosti imamo veliko; res nas nekaj stane, ker gre za neplačano delo, »… pa vendar Bog ve za vsa naša dela in njihovo težo!« je še poudaril.

 

Po koncu slovesnosti, smo se zbrali še pred mežnarijo, kjer je blagoslovil novo mlado vino, v sodelovanju Vinogradniškega Društva Štuc. Njihov predsednik g. Jože Zadražnik nam je spregovoril o letini, ter poudaril, da delo vinogradnika danes ni končano; res je poplačan ves vložen trud, na sami kvaliteti vina pa mora še vedno delovati! S priložnostno pesmijo so sodelovali tudi Fantje od fare. K skupnem druženju je g. Jože povabil skupaj z Šmarskim županom g. Rajkom Meserkom na pokušino mladega vina, kuhanega vina, predvsem pa tudi na dobrote izpod pridnih rok šmarskih gospodinj.  

 
 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26
17.10.201 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA IZLET
17.10.201 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA IZLET

Bodite prvi pri oddaji mnenja.