Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 19.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, predvsem ponekod na Notranjskem in Kočevskem bo občasno rahlo snežilo. Pihal bo severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do 0, na Primorskem do 4 °C.
0°C | 2°C
torek, 20.02.2018
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
0°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Nedelja, 18.2.2018 ob 18h
Do ponedeljka dopoldne bodo na Primorskem na izpostavljenih mestih najmočnejši sunki burje okoli 100 km/h.
0°C
2°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

KO PESEM SPREGOVORI


KULTURA, DOGODKI, VERSKE

| |
30.01.2017      8:45
A A

KO PESEM SPREGOVORIŽvrgolevčki, Šmartno pri Litiji
Žvrgolevčki, Šmartno pri Litiji
Deli:

Skoraj triurna Revija dekanijskih pevskih zborov in skupin se je to soboto, 28. januarja, odvijala v litijski župnijski cerkvi. Pričeli smo s sv. mašo, ki jo je vodil litijski dekan g. Jože Tomšič, nato pa se je s svojim programom predstavilo kar 11 zborov in skupin.

 

»Ta večer bo govorila pesem…«, je v nagovoru dejal litijski dekan in izpostavil zahvalo z besedami: »Boglonaj Bogu za pevce, organiste in pevovodje. Hvala vam, ker se trudite na vajah in pri sv. mašah Bogu na čast!« Naši pevci še kako odlično znajo vršiti svojo nalogo in nam s pesmijo lepšajo trenutke v veselju ali v bolečini.

Med sv. mašo so nas ogrevale pesmi v izvedbi skupine Abend, po njej pa so se nam predstavili še naši pevci: iz župnije Kresnice sta se predstavila mladinski pevski zbor in mešani pevski zbor sv. Benedikta; iz župnije Vače so se nam predstavili moški in mešani župnijski pevski zbor; iz župnije Šmartno pri Litiji so prišli otroški zbor Žvrgolevčki, mladinska skupina Cum anima, Fantje od fare ter mešani pevski zbor sv. Martina; domačo župnijo Litija pa so zastopali otroški pevski zbor sv. Nikolaja, mlad – nekaj mesecev star ženski pevski zbor ter zbor sv. Nikolaja. Zahvala g. Tomažu Pirnatu, ki je nastopajoče strokovno spremljal ter gospe Rosani Maček iz Javnega sklada za kulturne dejavnosti, saj vsako leto priskoči na pomoč k realizaciji tega dogodka.

 

Dobri dve uri skupnega druženja sta hitro minili in po slišanem se za prihodnost petja v župnijah tod po Litijski dekaniji ni bati, saj sta glasba in petje še kako dobro zakoreninjena v naši zavesti.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!