Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 22.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem pretežno jasno, pihala bo zmerna burja. Drugod v notranjosti države bo večinoma oblačno, predvsem v jugovzhodnih krajih bo občasno še možen rahel dež. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, ob morju okoli 10, v Gornjesavski dolini okoli 0 °C.
5°C | 14°C
torek, 23.10.2018
6°C | 15°C
sreda, 24.10.2018
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
7°C | 14°C
Opozorila
Nedelja, 21.10.2018 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
5°C
14°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Šmarski tamburaši na Štefanovo


SOSED SOSEDU, DRUŠTVA, VERSKE

| |
03.01.2017      9:30
A A

Šmarski tamburaši na ŠtefanovoŠmarski tamburaši
Šmarski tamburaši
Deli:

Po tradiciji je že, da na god sv. Štefana, 26. decembra, pri deseti maši v Šmarski župnijski cerkvi igrajo domači tamburaši.

 

Slovesno bogoslužje je vodil g. Vinko Malovrh, ki je v mašnem nagovoru poudaril, da na ta dan obhajamo kar dva praznika; god prvega mučenca sv. Štefana in dan samostojnosti in enotnosti. Skupaj smo se v spominih, vsaj tisti malo starejši, ozrli skozi dobre četrt stoletja staro zgodovino naše samostojnosti. Naj ljubimo svoje kralje in oblastnike nas vzpodbuja že Sveto Pismo. Jezus od nas pričakuje molitev in ljubezen drug do drugega. Kaj nas čaka ne vemo. Po opogumljajočih besedah pridigarja pa je jasno, da je kljub negativnim dejavnikom, ki škodijo človeški duši in Božji podobi, prišlo do prebujenja aktivnega krščanskega življenja v narodu. Zato je potrebno, da kristjani začutimo in spoznamo svoje dostojanstvo in se ga ne sramujemo, je še dodal g. Malovrh.

 

Hladno ozračje Šmarske cerkve so tudi letos božale mile melodije, obenem pa ogrevale srca navzočih vernih in dvigale njihove molitve. Znani Božični napevi v uglašenih melodijah tamburašev še kako milo zvenijo in nam govorijo o preprostosti, milosti, dobroti, sreči, radosti, miru,… skratka o Božiču. Poskušajmo ga za spremembo doživeti tudi mi tako.

 

Uroš Pušnik 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
29.10.2018 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA POHOD

Bodite prvi pri oddaji mnenja.