Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 26.09.2018

pretežno jasno
Zvečer se bodo oblaki posušili in ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala večinoma šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od -3 do 2, ob morju in v krajih z burjo na Primorskem od 4 do 11°C.
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 21°C
petek, 28.09.2018
5°C | 23°C
sobota, 29.09.2018
9°C | 13°C
nedelja, 30.09.2018
6°C | 17°C
Opozorila
Torek, 25.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

Pričevanje zakoncev Čerin


SOSED SOSEDU, VERSKE

| |
12.12.2016      23:38
A A

Pričevanje zakoncev ČerinMarinka in Aleš Čerin
Marinka in Aleš Čerin
Deli:

Na tretjo adventno nedeljo sta šmarske župljane obiskala zakonca Marinka in Aleš Čerin, ki sta po obeh dopoldanskih svetih mašah v župnijski učilnici tudi nagovorila zakonce.

 

Sama prihajata iz Ljubljane – župnija Štepanja vas, kjer sta vidna in dejavna člana zakonskih skupin, organizirata različna srečanja, obenem pa sta zelo dejavna tudi  v Zavodu Živim, kjer se njihovi člani trudijo nagovoriti, obogatiti in opogumiti s pozitivnim sporočilom po novem življenju tista dekleta, matere in žene, ki želijo prekiniti nosečnost in narediti splav.

Marinka in Aleš sta prišla med nas s sporočilom, ki ga lahko povežemo tudi z božičnim praznovanjem, da spoznamo svojega partnerja še bolj, izmenjamo svoje globje želje, občutke in doživetja, saj samo tako lahko skupaj gradimo lepši vsakdan in zaživimo polnejši jutri. Za zgled sta nam zaupala svoje bogate življenjske izkušnje.

V sv. pismu piše, da bo moški zapustil očeta in mater in se pridružil ženi. Zato so za dober zakon pomembne dobre življenjske izkušnje; in če je po večini zakonov tako, da žena po intuiciji svojih čustev opozarja moža na morebitne hibe »dobrega in super« življenja, potem je pri moškemu »ploden«  verjetno edino le tisti trenutek, ko nadenj Bog pošlje preizkušnjo ali opomnik, da je življenje le trenutek v večnosti in da je »za popolno uresničitev življenja« zagotovo pametno dobro izkoristiti dane možnosti, ter zaživeti drugače. S tem življenjskim izzivom sta se srečala tudi sama, ter ga prebrodila trdnejša in močnejša.

Bog nam preko sv. pisma govori in sporoča kako živeti. Če sami delamo na sebi, delamo tudi  na naših zakonih, iz njih pa lahko tudi mladi črpajo zglede in izkušnje. Tudi zakonci potrebujemo "randi", ali pa samo nekaj trenutkov za sebe v sobotnem ali nedeljskem popoldnevu; da zbežimo iz vrveža vsakdana in se takrat posvetimo samo drug drugemu. »Življenje je lepo in bogato, le izkoristiti ga je potrebno« sta še pritrdila in zaključila, da je naša naloga zapustiti zdrav narod našim potomcem. Le to bomo dosegli, če se bomo tudi sami kalili, ter izmenjavali svoja doživetja in razmišljanja tudi v zakonskih skupinah, zato toplo priporočata parom vključevanje in sodelovanje v skupinah. 

 

Ura skupnega in prijetnega druženja je hitro minila in verjamemo, da bo plemenito seme obrodilo sadove dela. Okrog 25 udeležencev je slišalo njuno življenjsko zgodbo, sedaj pa je na nas, da mozaik pristnega zakonskega življenja tod v šmarski dolini dopolnjujemo še z našimi življenjskimi zgodbami, z našimi zgledi in z našim osebnostnim pečatom.

 

Uroš Pušnik   
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91
Koledar dogodkov Preglej vse
September 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.09.2018
Danes ni dogodkov.
30.09.2018 | Kultura
Koncert Okteta Valvasor z gosti

Bodite prvi pri oddaji mnenja.