Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
7°C | 21°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 19°C
petek, 26.10.2018
9°C | 18°C
sobota, 27.10.2018
12°C | 18°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
21°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Verske

50 let redovnih zaobljub s. Mihaele Berčon


LOKALNE SKUPNOSTI, SOSED SOSEDU, PROSTOVOLJSTVO, DOGODKI, VERSKE

| |
07.08.2018      22:59
A A

50 let redovnih zaobljub s. Mihaele Berčons. Mihaela Berčon
s. Mihaela Berčon
Deli:

Kar nekaj članic ženskih redovnih poklicev prihaja tudi iz našega okoliša; mednje zagotovo sodi tudi s. Mihaela Berčon, ki letos obhaja svoj redovni jubilej 50. let večnih zaobljub. S.  Mihaela Berčon (krstno Frančiška) prihaja iz Gornjega vrha – danes Bukovica in pripada redu Šolskih sester sv. Frančiška Kristusa Kralja.

 

Nadvse slovesno je bilo v nedeljo 5. avgusta v Javorju, ko je v spremstvu lepega števila redovnih sester ob svojem jubileju obiskala domačo faro. Tu se je rodila leta 1942 kot 7. od 8. otrok, tod je odraščala in v naslednjih 20. letih je dozorela želja po redovnem življenju. Pri 19. letih je odšla v samostan, opravila noviciat v Pančevu v Srbiji, delovala v Zrenjaninu, in pred škofom Pogačnikom izpovedala večne zaobljube leta 1968. Sledila so zelo plodna leta njenega delovanja; študij v Rimu, delo na nadškofiji v Ljubljani, za 6 let je bila izbrana za predstojnico reda v Sloveniji in Srbiji, kasneje je delovala tudi v Argentini, sedaj pa lepša s svojim delom vsakdanjik v skupnosti v Ajdovščini.

 

Zahvalno sv. mašo je vodil šmarski župnik g. Janez Kvaternik, slovesnosti se je udeležilo lepo število redovnic, domačih, prijateljev in znancev ter javorskih in šmarskih faranov. Slovesnosti se je udeležila tudi provincialna vodja reda s. Terezija Tomazin. »Jaz sem kruh življenja…« smo med drugim slišali v evangeliju. In kruh življenja je tudi duhovniški in redovniški poklic, katerega živijo posvečeni možje in žene. V pridigi je župnik Janez poudaril, da je velika priložnost, da Bogu obljubimo svojo zvestobo,  tako kot jo je s. Mihaela, katero je kronala z večnimi zaobljubami. Redovnice živijo in delujejo v skupnostih; kakor na nek način tudi mi, saj delujemo, se povezujemo in živimo v župnijski skupnosti. Znan nam je Kristusov stavek, »Kjer sta dva ali trije zbrani v mojem imenu, tam sem Jaz sredi med njimi!« Zato je bila zahvala za zlati jubilej toliko lepša, ki smo jo obhajali skupaj!

Tudi slavljenka je orisala svojo pot, predvsem pa izpostavila zahvalo Bogu za vse prejete darove, za lepe in težke trenutke, se zahvalila za pripravljeno slovesnost, ter prosila Boga, da bi lahko še naprej v popolnosti izpolnjevala Njegovo voljo.

 

Po slovesni sv. maši je sledila še krajša akademija slavljenki v čast, ki so jo izvedli otroci in mladi z lepimi mislimi, recitali in pesmimi, ter skupno druženje pred cerkvijo v Javorju. Vse dobro in Blagoslova voščimo s. Mihaeli pri  njenem delu v Gospodovem vinogradu še naprej.

 

 

Uroš Pušnik

Foto Lojze Flisek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
ŽUPNIJA ŠMARTNO PRI LITIJI
USNJARSKA CESTA 6
Tel:(01) 898 73 91
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2018
Danes ni dogodkov.
29.10.2018 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA POHOD
31.10.2018 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk
29.10.2018 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA POHOD
31.10.2018 | Družabni dogodki
Noč čarovnic na gradu Bogenšperk

Bodite prvi pri oddaji mnenja.