Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.07.2018

delno oblačno
Plohe in nevihte se bodo nadaljevale v noč na torek in so lahko predvsem na jugu tudi močnejše.
16°C | 28°C
sreda, 18.07.2018
16°C | 31°C
četrtek, 19.07.2018
15°C | 31°C
petek, 20.07.2018
16°C | 31°C
Opozorila
Ponedeljek, 16.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Velikonočni ponedeljek na Primskovem


KULTURA

| |
16.04.2018      8:32
A A

Velikonočni ponedeljek na PrimskovemDeli:

Etnološko društvo Jurija Humarja je na Velikonočni ponedeljek pod primskovško lipo organiziralo že 4. tekmovanje v sekanju pirhov. Dogodek so tudi letos obogatili motoristi in pohodniki, ki so prehodili Humarjevo pot v organizaciji Zavoda Levstikova pot.

 

Po maši je domači župnik msrg Jože Hauptman najprej blagoslovil motorje in motoriste. Med tem časom so organizatorji zbirali prijave za tekmovanje, pomerilo se je 196 tekmovalcev v petih kategorijah. Za tekmovanje so pripravili pravila: vsak tekmovalec je imel v prvem krogu na voljo pet metov. Če je kovanec zadel pirh in ga ranil je tekmovalec dobil eno točko, če je kovanec pristal v pirhu pa tri točke. Po šest najboljših iz vsake kategorije je šlo v drugi krog  oz. finale. Za prvo, drugo in tretje mesto v vsaki kategoriji so tekmovalci dobili medalje in lepe nagrade. Na prvih stopničkah so bili: Tjaša Vidgaj, Žan Vidgaj, Ivanka Fortuna, Gregor Sušnik in Jože Kos.

 

Blagoslov motorjev in motoristov k srečni vožnji, obujeni običaj sekanja pirhov, tekmovanje, spomini na stare čase, spomini na otroška leta, s soncem obsijani vrh Primskove gore in druženje – čudovit velikonočni ponedeljek. 

  

Člani Etnološkega društva Jurija Humarja Primskovo se iskreno zahvaljujemo vsem donatorjem, ki so nam pomagali in prispevali nagrade, da je prireditev lepo uspela.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!