Logo MojaObčina.si
DANES
17°C
0°C
JUTRI
15°C
4°C
3708

Polnilna postaja pri športni dvorani

Občina Šmartno pri Litiji je na dan občinskega praznika aktivirala osrednjo komunikacijsko postajo, katere glavna funkcija je polnjenje električnih vozil. V enoto sta integrirani dve polnilni mesti. Polnjenje na posameznem priključnem mestu je mogoče spremljati na zaslonu polnilne postaje oziroma v za to namenjeni mobilni aplikaciji. Prisotne je najprej nagovoril Rajko Meserko, župan občine Šmartno pri Litiji, ki je izpostavil pomembnost nove pridobitve. Le ta namreč dopolnjuje sistem izposoje koles PoKolo in tako občanom kot tudi ostalim obiskovalcem omogoča večjo mobilnost. S tem tudi občina stopa v korak z novimi tehnologijami na področju mobilnosti.

»Osrednja komunikacijska postaja je učinkovita rešitev na poti digitalizacije. V obliki ulične svetilke poleg pametne javne razsvetljave omogoča tudi spremljanje in analizo različnih dejavnikov za boljše načrtovanje in upravljanje virov ter zagotavljanje javnih storitev, kot so polnjenje električnih vozil, merjenje zadovoljstva krajanov, pregled razpoložljivih parkirnih mest in podobno. Na ta način lahko Občina Šmartno pri Litiji tudi hitro in enostavno uvede storitve pametnega mesta ter svojim občanom zagotovi prednosti, ki jih te prinašajo. Ob tem z občino že dlje časa izvrstno sodelujemo pri digitalizaciji poslovanja, saj že uspešno uporablja tudi dokumentni sistem Government Connect. Na ta način procesi potekajo bistveno hitreje, delo za vse zaposlene v občinski upravi je lažje in učinkovitejše, hkrati pa se skrajšujejo čakalni roki za občane,« je ob tem povedal Primož Kučič, direktor Prodaje poslovni trg v Telekomu Slovenije.Sistem osrednje komunikacijske postaje je del načrtov občine, da se v sistem povezujejo različne funkcije pametnih mest, eden izmed teh pa je prav področje mobilnosti.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi