Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 24.10.2018

delno oblačno
Ponoči bo delno jasno z občasno povečano oblačnostjo, ki jo bo več v vzhodnih krajih. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 11 °C.
7°C | 22°C
četrtek, 25.10.2018
6°C | 18°C
petek, 26.10.2018
10°C | 18°C
sobota, 27.10.2018
12°C | 18°C
nedelja, 28.10.2018
12°C | 17°C
Opozorila
Torek, 23.10.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Glasbeno obarvani večer


KULTURA, TURIZEM, SOSED SOSEDU, DRUŠTVA

| |
28.05.2018      8:18
A A

Glasbeno obarvani večerPD Zvon
PD Zvon
Deli:

V soboto 26. maja smo se ljubitelji zborovskega petja zbrali na biseru naše občine; na gradu Bogenšperk, kjer so člani Pevskega društva Zvon organizirali pomladni koncert.

 

Člani zbora Zvon so nas ta večer s pesmijo popeljali s prelepimi slovenskimi ljudskimi in umetnimi pesmimi po naši lepi deželi. Za Zvonaše velja, da jim je pesem kot misel, pot, trenutek in spoznanje, ki jim bogati življenje. Kat znajo le oni, so nas presenetili tudi tokrat s svojim bogatim repertoarjem. Zbor deluje pod vodstvom Marije Celestina.

Letos so v goste povabili članice in člane Mešanega pevskega zbora Lipa iz Bazovice pri Trstu. Njihov repertoar obsega bogato zbirko sakralnih in posvetnih skladb slovenskih in tujih avtorjev. Nastopajo samostojno, kot tudi v sodelovanju z drugimi zbori na raznih prireditvah in revijah na Tržaškem, v Furlaniji - Julijski Krajini, ter v Sloveniji in drugod po Evropi. Zbor s skoraj 120 letno tradicijo deluje pod vodstvom priznane pedagoginje in pianistke Tamare Ražem Locatelli.

 

S svojim prvim nastopom na sploh, so nas ta večer počastili tudi fantje, ki so si nadeli ime Hudomišniki. Zbor je nastal iz moške sekcije bivšega zbora Cum anima. Vse člane Moškega zbora med seboj veže veselje do petja, dobra energija in mladostna razposajenost. Predstavili so se nam s pesmijo pod vodstvom zborovodkinje Lavre Zupančič.

 

»Iz glasbe prihaja čar, ob katerem se morajo upokojiti vse skrbi in vse bolečine srca!« sta nam za popotnico v preostanek večera prišepnila povezovalca večera Maja in Davor. Ta večer smo dihali glasbo; z njo lahko povemo mnogokrat več, kot z besedo. Glasba nas, povezuje, plemeniti, razkrije naše razpoloženje, razveseljuje,…, in prav tak je bil tudi ta večer.

 

Uroš Pušnik
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Šmartno pri Litiji!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!