Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 21.08.2017

delno oblačno
Ponoči se bo zjasnilo, zjutraj bo ponekod po kotlinah nastala megla. Na Primorskem bo pihala šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na Primorskem do okoli 15 stopinj C.
11°C | 25°C
torek, 22.08.2017
10°C | 26°C
sreda, 23.08.2017
12°C | 29°C
četrtek, 24.08.2017
14°C | 32°C
petek, 25.08.2017
15°C | 32°C
Opozorila
Nedelja, 20.8.2017 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Izbor zmagovalne fotografije fotografskega ......


TURIZEM, DOGODKI, DRUŠTVA, ZAVODI, UMETNOST

| |
04.11.2015      17:55
A A

Izbor zmagovalne fotografije fotografskega natečaja »Občina Šmartno pri Litiji skozi fotografski objektiv.«Deli:

Občina Šmartno pri Litiji, JZ Bogenšperk in Knjižnica Litija so v maju razpisali fotografski natečaj z naslovom »Občina Šmartno pri Litiji skozi fotografski objektiv«. Natečaj je trajal do sredine meseca oktobra, namen pa je bil promocija Občine Šmartno pri Litiji, povečanje prepoznavnosti njene kulturne dediščine in naravnih lepot. Cilj natečaja je bil izbor umetniških in kakovostnih fotografij, namenjenih za turistično promocijo občine,  s poudarkom, da je kraj tako aktivnega oddiha, sprostitve ali doživetja, kot tudi kraj, bogat z naravnimi lepotami in kulturno dediščino, pestrim kulturnim in športnim dogajanjem ter raznoliko kulinarično ponudbo.

Komisija za izbor zmagovalne fotografije se je sestala dne 28.10.2015 in izbrala zmagovalno fotografijo. Člani komisije so bili Marjana Šuštaršič, učiteljica likovne vzgoje v OŠ Šmartno, Jani Vozel, grafični oblikovalec ter Stojan Femec, snemalec in fotograf. Na začetku sestanku sta bila prisotna tudi direktorica Javnega zavoda Bogenšperk, Joži Vovk, ki je uvodoma pozdravila komisijo ter pa knjižničar Domen Mrzel, ki je poskrbel za pripravo prostora in tehnike v prostorih šmarske knjižnice.

Na natečaj se je prijavilo 10 avtorjev s skupno 34 fotografijami. Komisija je po pregledu vseh fotografij izbrala šest fotografij, ki so prišle v ožji izbor in nato izmed teh šestih izbrala prve tri zmagovalne fotografije, poleg teh pa še 12 fotografij, ki bodo na ogled na priložnostni razstavi ob občinskem prazniku.

Odprtje razstave bo dne 12.11.2015 ob 19. uri v prostorih Knjižnice Šmartno. Ob odprtju fotografske razstave bo potekalo tudi odprtje domoznanstke razstave z naslovom Zgodbe šmarskih hiš, ki je nastala v okviru Knjižnice Litija. V kulturnem programu bodo nastopili učenci Glasbene šole Litija  -Šmartno. 

Vabljeni!
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI JAVNI ZAVOD BOGENŠPERK? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Avgust 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
21.08.201 | Družabni dogodki
DRUŠTVO UPOKOJENCEV ŠMARTNO VABI NA POHOD
27.08.2017 | Družabni dogodki
Valvasorjevi družinski popoldnevi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.