Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 13.11.2018

oblačno
Ponoči bo v zahodni Sloveniji pretežno oblačno, drugod bo deloma jasno. Ponekod bo pihal jugozahodni veter.
8°C | 17°C
sreda, 14.11.2018
8°C | 15°C
četrtek, 15.11.2018
5°C | 12°C
petek, 16.11.2018
2°C | 10°C
Opozorila
Ponedeljek, 12.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
17°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Svetovni dan turizma odpiral vrata in okna v ......


TURIZEM, DOGODKI

| |
26.09.2016      12:54
A A

Svetovni dan turizma odpiral vrata in okna v Žičko kartuzijoZeleno okno preteklosti so v Žički kartuziji simbolno ustvarili otroci OŠ Špitalič
Zeleno okno preteklosti so v Žički kartuziji simbolno ustvarili otroci OŠ Špitalič
Deli:

Ob svetovnem dnevu turizma je svoja vrata na stežaj odprla Žička kartuzija, nekdanji kartuzijanski samostan, ki v neokrnjeni Dolini svetega Janeza že od 12. stoletja pripoveduje osupljive zgodbe. "Tiha lepotica" danes na ogled postavlja štiri stalne razstave, med njenimi zidovi v miru in tišini zorijo penine konjiškega podjetja Zlati grič, pod oboki mojster lončarjenja izpod prstov izvablja prekrasne glinene izdelke, v zeliščni lekarni najdete zdravilne čaje, napitke in izdelke, ki zdravijo tudi "tiste bolezni, ki jih še nimate", iz Gastuža, najstarejše gostilne na Slovenskem iz leta 1467, pa omamno diši po samostanskih jedeh. Žička kartuzija se počasi prebuja iz stoletnega sna. V letu 2015 je praznovala svoj 850. rojstni dan in prejela najlepše darilo - razglašena je bila za spomenik državnega pomena.

S simboličnim odpiranjem "zelenega okna" smo se tudi v destinaciji Rogla – Pohorje pridružili vseslovenski akciji ob svetovnem dnevu turizma.Turistična zveza Slovenije želi, da bi skozi zelena okna poudarili posebnosti krajev. Na posebnosti te destinacije smo opozarjali skozi okno v Žički kartuziji, to okno je predstavljalo preteklost, v Termah Zreče, okno je govorilo o sedanjosti, in pred vitanjskim Ksevtom, okno v prihodnost. Okna so skupaj s pobudniki akcije, lokalnimi gozdarji in društvom lastnikov gozdov, ob pomoči zreškega in konjiškega TIC-a, oblikovali in odpirali najmlajši iz vrtcev Vitanje in Zreče ter osnovne šole Špitalič.


Brezplačni vodeni ogledi Žičke kartuzije so potekali ob 10:00, 12:00, 14:00 in 16:00, odpiranje zelenega okna preteklosti z OŠ Špitalič pa se je zgodilo ob 10:00. Vodenju ob 16:00 se je pridružila tudi skupina bodočih destinacijskih turističnih vodnikov, ki so ravno na svetovni dan turizma pričeli z obsežnim izobraževanjem na območju destinacije Rogla-Pohorje, ki bo zaključeno tja do sredine novembra. Ob svetovnem dnevu turizma je Žičko kartuzijo obiskalo okoli 100 obiskovalcev.  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!