Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
6°C | 23°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 21°C
petek, 20.10.2017
5°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
5°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 10h
Dodatnega opozorila ni.
6°C
23°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

PO POTEH REKE TEMENICE


ŠPORT

| |
23.11.2014      22:04
A A

PO POTEH REKE TEMENICEPo trebanjskih gričih - pri Sv. Ani
Po trebanjskih gričih - pri Sv. Ani
Deli:

Vodniki, markacisti, mentorji na OŠ ter upravni odbor Planinskega društva Slovenske  Konjice so se v soboto odpravili na Dolenjsko raziskovati in občudovati reko Temenico. To je ena bolj znanih dolenjskih ponikalnic, saj na svoji poti do izliva v reko Krko kar dvakrat ponikne. Dobršen del tako teče po temačnem kraškem podzemlju, zaradi česar je reka bržkone tudi dobila ime.

Na prelepo soboto, ko jih je sonce že zjutraj pozdravljalo izza megle, ki se je kmalu razbila, so pot začeli v Trebnjem, kjer sta jih pričakala predsednik njihovega društva Roman in vodnik Lojze, nato pa zares začeli s pohodom pri Mirni peči in nadaljevali pot ob reki Temenici, občudovali požiralnike, nato dobra dva kilometra fosilne struge po razgibanem kraškem površju. Slepa dolina se konča pod gričem Sveto Ano, na tem griču stoji tudi cerkvica s tem imenom, ki so si jo tudi ogledali – seveda od zunaj in se nastavili sončnim žarkom. Tok reke Temenice se umiri na dnu globoko vrezane rečne doline. Na terasi nad dolino je vas Vrhpeč. Povzpeli so se na  581 m visok Vrhtrebnje, od tam pa se spustili do planinskega doma, kjer jih je pričakal prijazen »legenda PD » Rudi in jih postregel z vročim čajem in nekaj konkretnega, ki pa se je po skoraj peturni hoji zelo prilegel. Čakal jih je še strm spust do Trebnjega, kjer jih je čakal avtobus. K prijetnemu vzdušju na avtobusu so še pomagale sladke dobrote Anice in pa Tomaževe žene Petre, ki vedno poskrbi za izredne sladke dobrote, za kar ji iskrena hvala.

Marta Šmalc


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI PLANINSKO DRUŠTVO SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


PLANINSKO DRUŠTVO SLOVENSKE KONJICE
PLANINSKO DRUŠTVO SLOVENSKE KONJICE
ŠOLSKA ULICA 003
Tel:041 426 983

Bodite prvi pri oddaji mnenja.