Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Konjiški maraton zdaj državno prvenstvo


ŠPORT

| |
07.04.2015      20:18
A A

Konjiški maraton zdaj državno prvenstvo


2. 4. 2015, Slov. Konjice – 3. Konjiški maraton je na osveženi spletni strani uradno odprl prijave na svoj športni spektakel, ki bo tudi tokrat zadnjo septembrsko nedeljo, 27. 9. 2015. Po tem, ko so lani podirali rekorde v številu prijav s prvega maratona, so letos presenetili že v startu. Konjiški maraton je postal državno prvenstvo v cestnih tekih na 10 km, obstoječima progama pa so dodali še 5-kilometrsko.


Deli:

Konjiški maraton tretje leto že velja za odlično vsakoletno prireditev na visokem organizacijskem nivoju. Že prvo leto se je kljub dežju nabralo okoli 550 tekmovalcev, lani pa je na prireditvi teklo skoraj 900 ljudi. Ekipa Konjiškega maratona kljub temu znova napoveduje, da nas tokrat čaka še več.

»Po že drugem uspešno zaključenem Konjiškem maratonu smo se obrnili na tekače in njihov odziv. Več jih je izrazilo željo po še krajši progi, primernejši ljubiteljskim tekačem. Po dobrem premisleku tudi uradno odpiramo popolnoma novo traso, dolgo 5 kilometrov in primerno tudi začetnikom,« pravi Anton Noner, predsednik organizacijskega odbora Konjiškega maratona.

Konjiški maraton preseneča še z večjo novico. S kvalitetno organizacijo so si pridobili zaupanje Atletske zveze Slovenije in postali državno prvenstvo v cestnih tekih na 10 km. Tako bodo vsi tekači na 10-kilometrski progi sodelovali na državnem prvenstvu.

»Tudi letos je naš cilj, da bo tekačev še več, ampak predvsem zadovoljnih tekačev. Ostajamo predani sloganu "maraton z dušo". Humanitarnost je del našega poslanstva, torej Tek šolarjev in Tek občanov ostajata.« S humanitarnima tekoma so že lani polnili lokalne šolske sklade. 3. Konjiški maraton bi naj bil tudi tekaška prireditev ansamblov. Kvalitetne narodno-zabavne skupine bodo upravičevale status domačnosti podpohorskega maratona.

Prijave na 3. Konjiški maraton so že odprte in potekajo preko popolnoma sveže spletne strani www.konjiskimaraton.si. »Prvega aprila smo prav zares odprli cenovno najugodnejše prijave. Tisti, ki želijo teči v družbi najmanj 9 sotekačev, pa naj vendarle počakajo do 1. maja, ko odpremo še skupinsko prijavo. Se vidimo 27. septembra!«
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI KONJIŠKI MARATON? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


KONJIŠKI MARATON
KONJIŠKI MARATON
Mestni trg 2
Tel:051 655 900

Bodite prvi pri oddaji mnenja.