Logo MojaObčina.si
DANES
26°C
9°C
JUTRI
25°C
13°C
Oceni objavo

Selektorski ogled gledališke predstave

V Kulturnem domu Loče je Kulturno društvo Pogled pripravilo otroško gledališko predstavo za osnovnošolce. Na odru so uprizorili sodobno verzijo znamenite pravljice Kraljična na zrnu graha (H. C. Andersen).

Vodja skupine, Anja Milošič Šalamun, je povedala, da gre za priredbo znane tekstopiske Kim Komljanec: »Igra na komičen način odslikava sodobne teme, zavite v klasično pravljico našega otroštva.« Kralja, kraljično, služkinjo in ostale like so odigrali Blaž Pučnik, Ana Kline, Tim Novak, Ivana Šalamun, Manca Gumzej, Nina Štuklek in Maruša Črešnar.

Na ogled igre, ki je trajala okoli 45 minut, je pod okriljem OI JSKD Slov. Konjice, prišla selektorica Mateja Kokol, prodorna mlada režiserka, ki je o predstavi zapisala, da je bila izvedba predstave »celostna, tekoča in točna.« Vodja konjiške izpostave JSKD, Aleš Jelenko, nam je zaupal, da bodo predstavo poskusili spraviti še na druge odre.


Oglejte si tudi