Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
18°C
10°C
JUTRI
19°C
3°C
Deli
1856

S KATAMARANOM PO DONAVI

Prvi  vikend v aprilu so se člani Območnega društva invalidov Dravinjske doline z dvema avtobusoma odpeljali v slovaško prestolnico Bratislavo.

V čudovitem sončnem vremenu so se povzpeli na grajski grič do Bratislavskega gradu in parlamenta ter občudovali lepote mesta. Nato so jo mahnili peš do mestnih vrat , Michalivega stolpa, Mozartove palače in drugih znamenitosti mesta. Naslednje jutro so se vkrcali na katamaran in se podali na prijetno plovbo po Donavi do centra avstrijske prestolnice. Seveda so si z zanimanjem ogledovali dunajske  znamenitosti  kot so dvorec Hofburg, katedralo Sv. Štefana,  kužno znamenje, znamenito Hundretwasswrhaus umetnika Fridricha Stowasserja in še kaj. Na ogledih sta jih spremljala toplo sonce in dobra volja.


Vse prekmalu sta minila dva čudovita dneva in že so se morali odpeljati proti domu.

Olga Pančič

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi