Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
3°C
-1°C
JUTRI
3°C
-7°C
Deli
909

Startup vikend socialnih inovacij 2016

V Slovenskih Konjicah bo med 6. in 8. majem 2016 potekal Startup vikend socialnih inovacij 2016. Na podjetniškem dogodku bodo sodelovali mladi programerji, oblikovalci, tehnologi in socialni podjetniki ter dokazali, da je mogoče v treh dneh od prve zamisli do realizacije popeljati poslovne ideje s pozitivnimi družbenimi učinki.

V petek 6. maja bo med 9. in 14.30 uro v sklopu Startup vikenda socialnih inovacij v veliki dvorani poslovne stavbe Konus, Mestni trg 18, v Slovenskih Konjicah potekal tudi posvet z naslovom: Spodbujanje socialnega podjetništva in zadružnišva med mladimi.

Startup vikend socialnih inovacij se bo pričel ob 16. uri  v Gimnaziji Slovenske Konjice s predstavitvami poslovnih idej s pozitivnimi družbenimi učinki. Otvoritve dogodka se bo ob 17. uri udeležil tudi Zdravko Počivalšek, minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Republike Slovenije

Do nedelje zvečer bodo mladi v prostorih Konjiške Gimnazije poslovne ideje nadgrajevali in pripeljali do delujočega prototipa, pri čemer jim bodo na pomoč kot mentorji priskočili izkušeni gospodarstveniki in uspešni podjetniki. V soboto 7. maja med 15. in 16.30 uro bo mlade obiskal tudi dr. Miro Cerar, predsednik Vlade Republike Slovenije.

Startup vikend socialnih inovacij 2016 se bo zaključil s predstavitvijo dela ekip v nedeljo 8. maja ob 17. uri v Kulturnem domu Slovenske Konjice, kjer bodo na zaključni prireditvi, izbrani tudi najboljši projekti. Med 15. in 20. uro bo v preddverju Kulturnega doma Slovenske Konjice potekal tudi mali Sejem izdelovalcev in socialnih inovatorjev s predstavitvijo robotov in 3D tiskalnikov.

Start up vikend socialnih inovacij v sklopu izvajanja vladnega strateškega projekta spodbujanja socialnega podjetništva, zadružništva in ekonomske demokracije organizira Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo Republike Slovenije, v sodelovanju z Ustvarjalnikom, Mladinskim svetom Slovenije, Mladinsko mreža MaMa, Občino Slovenske Konjice, Šolskim centrom Slovenske Konjice Zreče, Mladinskim centrom Dravinjske doline, Regionalnim stičiščem NVO savinjske regije Novus in Centrom za kulturne prireditve Slovenske Konjice. Medijski partner Novice in Radio Rogla.

Program Startup vikenda socialnih inovacij 2016

Petek 6. maj 2016
 Posvet: Spodbujanje socialnega podjetništva in zadružništva med mladimi
Lokacija: Velika dvorana poslovne stavbe Konus, Mestni trg 18,  Slovenske Konjice
 
08.30 – 09.00 Registracija udeležencev
09.00 - 09.15   Predstavitev Strateškega vladnega projekta spodbujanja socialnega podjetništva, zadružništva in ekonomske demokracije, Tadej Slapnik, državi sekretar v Kabinetu predsednika vlade RS pristojen za socialno podjetništvo
09.15 - 09.30   Predstavitev ukrepov spodbujanja socialnega podjetništva in zadružništva med mladimi, mag. Nena Dokuzov, vodja sektorja za socialno podjetništvo, zadružništvo in ekonomsko demokracijo na Ministrstvu za gospodarski razvoj in tehnologijo
09.30 - 09.45   Spodbujanja aktivnega državljanstva in zaposlovanja med mladimi
dr. Peter Debeljak, direktor Urada za mladino Republike Slovenije
09.45 – 10.00 Spodbujanje podjetnosti med mladimi, Maja Krušič Šega, predstavnica
Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport  Repubike Slovenije 
10.0 - 10.10     Vloga mladinskih organizacij pri spodbujanju socialnega podjetništva in zadružništva med mladimi, Tin Kampl, predsednik Mladinskega sveta Slovenije
10.10- 10.20    Vloga mladinskih centrov pri spodbujanju socialnega podjetništva in zadružništva med mladimi, Maja Hostnik, direkotrica Mreže MaMa
10.20 - 10.45   Odmor za kavo
10.45 - 12.00   Predstavitev socialnih podjetij, ki jih vodijo mladi:
                        KNOF zavod za kreativni razvoj  Sevnica, so.p., Mojca Metelko
                        Mladinski center Dravinjske doline, so.p., Neža Pavlič
                        Ustvrajalnik so.p., Matija Goljar
12.00 - 13.00 Odmor za kosilo
13.00 - 14.30 Predavanje z naslovom: Pridobivanje veščin 21.stoletja skozi učenje podjetništva,  Matija Goljar, vodja Ustvarjalnika
 Startup vikend socialnih inovacij – I.dan
Lokacija: Gimnazija Slovenske Konjice, 
Tattenbachova ulica 2
15.00 – 16.00  Registracija udeležencev
16.00 – 18.30  Predstavitev poslovnih idej
17.00 – 17.10 Pozdravni nagovor: Zdravko Počivalšek, minister za gospodarski razvoj in tehnologijo Republike Slovenije
18.30 – 20.00 Srečanje podjetnikov v Galeriji Radija Rogla

Sobota 7. maj 2016

Startup vikend socialnih inovacij– II.dan
Lokacija: Gimnazija Slovenske Konjice, 
Tattenbachova ulica 2
15.00 – 16.30 Predstavitev poslovnih idej in pogovor mladih z dr. Mirom Cerarjem, predsednikom Vlade Republike Slovenije

Nedelja 8. maj 2016

Startup vikend socialnih inovacij– III.dan
Lokacija: Kulturni dom Slovenske Konjice 

15.00 – 20.00 Sejem izdelovalcev in socialnih inovaterjev
                       
Predstavitev robotov in 3D tiskalnikov 
17.00 – 19.00 Osrednja zaključna prireditev Startup vikenda socialnih inovacij 
                       
Predstavitev in izbor najboljših poslovnih idej
                       Podelitev nagrad najboljšim socialnim inivatorjem
19.00 – 20.00 Družabno srečanje v preddverju Kulturnega doma Slovenske Konjice

Za več informacij:
mag. Nena Dokuzov
Vodja sektorja za socialno podjetništvo, zadružništvo in ekonomsko demokracijo
Ministrstvo za gospodarski razvoj in tehnologijo Republike Slovenije
Kotnikova 5, 1000 Ljubljana
E: nena.dokuzov@gov.si 
M: +386 41 675 944

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!