Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.10.2017

oblačno
Danes bo pretežno oblačno, ponekod v vzhodni Sloveniji bo občasno še možen rahel dež. Dopoldne se bo v zahodni Sloveniji delno zjasnilo. Predvsem v Prekmurju in deloma na Štajerskem in Koroškem ter na Gorenjskem vzdolž Karavank in Kamniških Alp bo pihal severni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 9 do 13, na Primorskem do okoli 17 stopinj C.
7°C | 13°C
torek, 24.10.2017
4°C | 17°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
3°C | 21°C
petek, 27.10.2017
6°C | 19°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 8h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Otroci preživljali zadnji teden počitnic malo ......


PROSTOVOLJSTVO

| |
01.09.2015      12:43
A A

Otroci preživljali zadnji teden počitnic malo drugačeDeli:

Tudi pretekli teden je v Mladinskem centru  Dravinjske doline potekala  Poletna šola kreativnosti, ki je namenjena najmlajšim. Otroci stari od 6 do 11 let so tako preživeli  še en zanimiv teden, kjer so spoznavali lokalno okolje. Prejšnji teden so bili na obisku pri konjiških gasilcih, kjer so obiskali Muzej gasilstva Dravinjske doline. Sledilo je tudi seveda obvezno slikanje z gasilskimi tovornjaki in preizkušaje siren. Bili so tudi na konjiškem Starem gradu, kjer so raziskovali ruševine nekdaj mogočnega gradu ter ustvarjali zastave in grbe »konjiških starih vitezov«. V torek so, s pomočjo Erika Vodenika iz Društva Likovnikov  in fotografov Slovenskih Konjic, ustvarili sredi  Starega trga pravcato mesto na vodi. Otroci so naredili hišice iz škatel in kartona, jih lepo pobarvali in okrasili ter postavili na fontano sredi trga. Zraven so dodali še  ladjice iz papirja in nastalo je pravo miniaturno mesto na vodi. Tudi z Retrobjbo so ustvarjali in sicer so skupaj s pomočjo animatorjev Mladinskega centra Dravinjske doline  in prostovoljcev  zašili majhne igračke iz starih oblačil. Prikupne igračke živalce lahko kupite pri Retrobjbi, denar od prodaje  gre v roke društvu Glas živali, ki skrbijo za zavržene in zapuščene živali. Obiskali so tudi Rdeči križ Slovenije Območno združenje Slovenske Konjice, kjer so se seznanili  tudi z manj  prijetnimi temami.  Ogledali so si skladišča, kjer zbirajo hrano, oblačila in pohištvo za socialno šibke. V petek  je bilo na vrsti Društvo tabornikov Rod belega konja. S pomočjo dveh tabornikov  so se naučili kako zakuriti ogenj na prostem, kako hitro in učinkovito postaviti šotor ter drugih veščin, ki jih obvladajo taborniki. Pred koncem Poletne šole kreativnosti  so še obiskali Štorkljino hišo, kjer so imeli skupne delavnice z otroci, ki tam preživljajo počitnice. Namen vseh aktivnosti je bil aktivno spoznavanje lokalnega okolja, ki ga mogoče v šolskih klopeh ne spoznajo in spodbujati kreativnost otrok preko igre in različnih delavnic. Otroci so se tako naučili in izvedeli marsikaj zanimivega, spletlo se je tudi veliko novih prijateljskih vezi. Udeleženci Poletne šole kreativnosti so aktivno preživeli zadnji teden poletnih počitnic, tako da lahko polni novih idej ter izkušenj pogumno sedejo  v šolske klopi. (J.P.)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.