Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
4°C
-4°C
JUTRI
6°C
-4°C
Deli
2253

Vabljeni v družbo sočutnih ljudi prihodnosti

V Slovenskih Konjicah, na lokaciji zbirnega centra CERO Slovenske Konjice (Prežigal 9), v sodelovanju z JKP d.o.o. Slovenske Konjice, deluje poslovna enota prvega socialnega podjetja v Sloveniji, Center ponovne uporabe d.o.o., so.p, PE Slovenske Konjice. Pri njih lahko oddate izdelke, ki jih več ne potrebujete in so še dobro ohranjeni, na primer pohištvo, male gospodinjske aparate, računalniško opremo, opremo za dom in prosti čas, kolesa, športno opremo, oblačila, knjige, igrače – skratka vse, kar je dobro ohranjeno, funkcionalno in še uporabno. V Centru ponovne uporabe izdelke pripravijo za vnovično uporabo in jih za simbolično ceno predajo novim uporabnikom na isti lokaciji ali v CPU Tepanje (Tepanje 28d). Cilj sodelovanja obeh podjetij, torej JKP d.o.o. Slovenske Konjice in CPU d.o.o., SO. P., je preusmeriti čim več odpadkov v ponovno uporabo in tako varčevati z viri ter izvajati prednosti red ravnanja z odpadki ob hkratni podpori zelenih delovnih mest v lokalnem okolju. Nenehne izboljšave delovnih procesov JKP Slovenske Konjice se odražajo v privarčevanih surovinah, energiji, vodi, zmanjšanju toplogrednih emisij in spodbujanju socialnega podjetništva.


Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!