Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 24.11.2017

delno oblačno
Ponoči bo predvsem v zahodnih krajih zmerno do pretežno oblačno, več jasnine pa bo proti vzhodu, kjer bo zjutraj lahko po nekaterih nižinah nekaj megle. Jugozahodnik bo prehodno ponehal. Najnižje jutranje temperature bodo od 0 do okoli 6, v zatišnih legah severne Slovenije okoli -2, ob morju 10°C.
3°C | 15°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 12°C
nedelja, 26.11.2017
3°C | 6°C
ponedeljek, 27.11.2017
-6°C | 4°C
torek, 28.11.2017
-6°C | 5°C
Opozorila
Petek, 24.11.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
3°C
15°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Obvestila Društva

5. POHOD OD ČERJAKA DO KROŠLA


DRUŠTVA

| |
31.10.2015      20:22
A A

5. POHOD OD ČERJAKA DO KROŠLAŽička gorca
Žička gorca
Deli:

 

Članice Društva  kmetic Zarja so se 28.10.2015 odpravile na že 5. jesenski pohod od Čerjakove gorce do Krošlovih. Letos so krenile po obratni smeri kot v preteklih letih.

Po jutranjih opravilih so se zbrale v «Čerjakovi gorci«, kjer so se okrepčale s kavico, ocvirkovko, piškoti, manjkati pa seveda tudi ni smelo nekaj »kratkega«.

Potem so se sprehodile po hribu navzdol do zeliščnega vrta »Majnika«, ki je last tudi članice društva, Majde Temnik, ki jih je prijazno sprejela, pogostila, jim razkazala vrt in odgovarjala na številna vprašanja v zvezi z zelišči. Sledila je pot mimo šole proti Virtu, potem pa malo klanca in že kmalu so prispele do Gačnikovega hrama, kjer jih je prijazno sprejela Anica, prva predsednica društva »Zarja« in jih pogostila. Pot jih je nato vodila proti Grajskim njivam in spotoma so se oglasile na povabilo  Baronovega Tineta na pokušino letošnjega »vinskega pridelka«, dodal je še pa drugih stvari, ki se lepo podajo k dobri kapljici. Ker pa je bil že čas za prihod h Krošlovim, so se morale od Tineta posloviti in nadaljevati pot preko travnika do cilja, kjer jih je že čakala okusna juha in gibanca, zraven pa še kaj tekočega. Druženje so zaključile in se dobre volje odpravile proti domu, ene peš, druge pa so prišli iskat šoferji.

Minil je lep dan v prekrasni lepo ubarvani jesenski naravi.

Vida Kamenšek
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI DRUŠTVO KMETIC ZARJA? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


DRUŠTVO KMETIC ZARJA
DRUŠTVO KMETIC ZARJA
OPLOTNIŠKA 1
Tel:031 261 715

Bodite prvi pri oddaji mnenja.