Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

delno oblačno
Popoldne bo deloma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Nastale bodo plohe in posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 25, na Primorskem do okoli 27 stopinj C.
15°C | 26°C
sreda, 26.07.2017
12°C | 22°C
četrtek, 27.07.2017
11°C | 26°C
petek, 28.07.2017
14°C | 29°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Torek, 25.7.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Lokalne skupnosti

Osrednja svečanost ob 850-letnici Žičke ......


TURIZEM, LOKALNE SKUPNOSTI

| |
06.07.2015      14:32
A A

Osrednja svečanost ob 850-letnici Žičke kartuzije Tiha lepotica na praznični dan
Tiha lepotica na praznični dan
Deli:

Praznovanje letošnje 850-letnice Žičke kartuzije je preteklo soboto doživelo svoj vrhunec. Celodnevno dogajanje je bilo za številne obiskovalce brezplačno. Uživali so lahko ob obisku srednjeveške tržnice, ob srednjeveških plesih in glasbi iz starodavnih instrumentov kot sta hurdy gurdy in dude, se poučili o življenju naših prednikov v srednjeveškem taboru in se za obzidje kartuzije podali v tihem spremstvu menihov. Malo mlajši so Žičko kartuzijo spoznavali skozi stare igrarije in kaligrafijo. Bogato je bilo tudi drugo spremljevalno dogajanje. Izpred Cerkve Marijinega obiskanja v Špitaliču so vozile kočije s konjsko vprego do Žičke kartuzije in nazaj. Cerkev je bila prav tako skozi ves dan odprta za obiske. Obiskovalci pa so lahko obiskali tudi Gastuž, najstarejšo še delujočo gostilno na Slovenskem iz leta 1467. Zlahka je bilo čutiti čas, ko so v dolini sv. Janeza Krstnika še domovali menihi ...

Svojo čestitko ob 850-letnici je tihi lepotici izrekel tudi predsednik države Borut Pahor, ki se je poleg mnogih drugih gostov in obiskovalcev Žičke kartuzije udeležil večerne svečanosti. Ob koncu so zbrani prisluhnili še Gregorijanskemu koralu v izvedbi Koralnega zbora Akademije za glasbo iz Ljubljane pod vodstvom profesorja Toneta Potočnika.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.