Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Popoldne bo oblačno, padavine se bodo razširile nad vso državo. Predvsem v južni Sloveniji bodo tudi nevihte s krajevnimi nalivi. Zapihal bo okrepljen severni do severovzhodni veter, na Primorskem zmerna do močna burja. Meja sneženja se bo proti večeru spustila do nadmorske višine okoli 1200 m, v noči na ponedeljek pa lahko ponekod tudi pod 1000 m. Najvišje dnevne temperature bodo od 8 do 14, na Primorskem do 18 stopinj C.
8°C | 15°C
ponedeljek, 23.10.2017
6°C | 15°C
torek, 24.10.2017
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
2°C | 17°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 22°C
Opozorila
Nedelja, 22.10.2017 ob 11h
Danes popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h. Že v drugi polovici noči na ponedeljek bo hitro slabela.
8°C
15°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Zimska pravljica


KULTURA, TURIZEM, DOGODKI

| |
03.12.2014      8:59
A A

Zimska pravljica


Slovenske Konjice počasi odpirajo vrata prazničnim decembrskim dnem, ki bodo tudi letos pravljično obarvani. Po vzoru lanskoletne Zimske pravljice bo tudi letos na Mestnem trgu zasijala zimska vasica z drsališčem, pravljičnimi hišicami z raznovrstno ponudbo izdelkov domače obrti, pestrim kulturnim dogajanjem za otroke in odrasle, svoj vrhunec pa bo dosegla s silvestrovanjem na prostem, ki ga že tradicionalno pripravljamo na Mestnem trgu.


Deli:

Drsališče smo uradno odprli v ponedeljek, 8. 12., ob 17. uri, z nastopom plesne skupine Jay Dance Studio in animacijo Alpske šole. Z uradnim odprtjem drsališča so se prižgale tudi praznične luči na veliki novoletni jelki pred Domom kulture in celotna mestna razsvetljava, ki nas bo razveseljevala v teh prazničnih dneh.

Pravljični sejem boste v okviru Zimske pravljice lahko obiskali v času med 20. in 31. 12, med 10. in 20. uro. Za vas pripravljamo bogato ponudbo izdelkov domačih obrti ter gostinsko in kulinarično ponudbo na sejemskih stojnicah, preoblečenih v lesene hiške zimske vasice, ki smo jo zasnovali in postavili v sodelovanju z Literarnim društvom Gnezdo. Vsak popoldan v času trajanja pravljičnega sejma bomo med 17. in 19. uro pripravili pester program za otroke, med 19. in 21. pa gostili zanimive glasbene zasedbe. 20. in 21. 12. posebnega programa ne bo, saj bodo med 18. in 20. uro obiskovalci pravljičnega sejma lahko na prostem spremljali direkten prenos božično-novoletnega koncerta Godbe na pihala Slovenske Konjice in se greli ob prazničnih ognjih.

Na božični večer bo naš potoček na Starem trgu zasijal v soju prazničnih svečk, ki jih bodo za vas prižgali konjiški Skavti. Vabimo vas, da se 24. 12., ob 23. uri, sprehodite skozi naše zlate Slovenske Konjice in doživite praznični odsev Starega trga.

V leto 2015 bomo vstopili v družbi dveh vrhunskih glasbenih zasedb – narodno-zabavnega ansambla Veseli potepuhi in zasedbe D' Palinka Band. V družbi župana Mirana Gorinška bomo odštevali zadnje minute starega leta, za dobro okrepčilo pa bo na voljo bogata kulinarična ponudba na pravljičnih stojnicah Zimske pravljice. Tudi letos v Slovenskih Konjicah neba ne bo razsvetlil ognjemet, saj si želimo biti prijazni do narave ter obenem varčevati s proračunskimi sredstvi, bomo pa skušali prižgati iskrice v očeh obiskovalcev Mestnega trga z iskrivim druženjem in barvitim programom.

Bodite tudi Vi del konjiške Zimske pravljice!


PROGRAM:


DRSALIŠČE - 6. 12. 2014 – 6. 1. 2015

Uradno odprtje: 6. 12., ob 17. uri.

Drsališče bo odprto od ponedeljka do petka med 15. in 20. uro. Ob sobotah, nedeljah in praznikih ter v času trajanja božično-novoletnih počitnic med 10. in 20. uro. Vstopnina: 1 EUR. Za športno zabavo na drsališč bodo med vikendi in božično-novoletnimi prazniki poskrbeli animatorji Alpske šole.

Termini animacij na drsališču:
     - 6. 12. med 17.30 - 18.30
     - 7. 12. med 17. in 18.30
     - 13. 12. med 17. in 18. uro
     - 20. 12. med 17. in in 18.uro
     - 25. 12. - 30. 12. med 17. in 18. uro

 

PRAVLJIČNI SEJEM - 20. do 31. 12., od 10. do 20. ure
Pravljična ponudba domačih izdelkov in dobrot v lesenih sejemskih hiškah.


PRAZNIČNI ODSEV STAREGA TRGA - 24. 12., ob 23. uri
Potoček na Starem trgu bo zasijal v soju prazničnih svečk, ki jih bodo prižgali konjiški skavti.

ZIMSKA PRAVLJICA - 22. do 30. 12.
Dogajanje za otroke od 17. do 19. ure
22. 12. - Otroška gledališka predstava Snežkina skrita želja (Pravljičarna) in pevsko-plesni nastop skupine BOOM X
23. 12. - Otroška gledališka predstava Pravljica o Božičkovi deželi (Gledališče Smejček) in plesni večer
26. 12. - Solo klovnovska predstava (Teater Cizamo)
27. 12. - Otroška gledališka predstava O dimnikarčku, ki je srečo iskal (Pravljičarna) in večer risank
28. 12. - Otroška gledališka predstava Božični pridnometer (Teater Cizamo)
29. 12. - Otroška gledališka predstava Topli nasmeh Dedka Mraza (Gledališče Smejček) in večer risank
30. 12. - Otroško silvestrovanje s koncertom in animacijo Romane Krajnčan, prihodom Dedka Mraza na kočiji, obdarovanjem vseh otrok, otroško penino in večer risank

Tematski glasbeni večeri od 19. do 21. ure
22. 12. - Narodno-zabavni večer
23. 12. - Vokalni zasedbi Coronke in Sonus
26. 12. - Tamburaška zasedba Prava ekipa
27. 12. - Koncert skupine Radio Mondo (pop, šanson, kabaret)
28. 12. - Koncert etno skupine Gemaj
29. 12. - Koncert Maje Založnik in skupine Papas
30. 12. - Koncert skupine Šalša (latino)

 

SILVESTROVANJE - 31. 12., od 22. ure

Silvestrovanje na prostem z ansamblom Veseli potepuhi in trubaško zasedbo D'Palinka Band. Odštevali bomo skupaj z županom, Miranom Gorinškom in novemu letu nazdravili s penino Zlatega griča. Naj se odštevanje prične!

 

Pridružite se nam v idilični zimski vasici in postanite del konjiške Zimske pravljice!

 

www.slovenskekonjice.si in http://tic.konjice.si
Povezave:tic.konjice.si
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI TIC SLOVENSKE KONJICE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


TIC SLOVENSKE KONJICE
TIC SLOVENSKE KONJICE
Stari trg 27
Tel:(03) 759 31 10

Bodite prvi pri oddaji mnenja.