Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.11.2017

pretežno jasno
Popoldne bo zmerno, ponekod tudi pretežno oblačno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 6 do 13 °C.
2°C | 14°C
sreda, 22.11.2017
2°C | 14°C
četrtek, 23.11.2017
1°C | 13°C
petek, 24.11.2017
1°C | 14°C
sobota, 25.11.2017
4°C | 14°C
Opozorila
Torek, 21.11.2017 ob 12h
Dodatnega opozorila ni.
2°C
14°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

MED ZEMLJO IN NEBOM


KULTURA, DOGODKI, DRUŠTVA

| |
30.11.2014      19:45
A A

MED ZEMLJO IN NEBOM


V Riemerjevi galeriji je na ogled razstava umetniških fotografij Viljema Klemenčiča, MED ZEMLJO IN NEBOM, na temo akt. Razstavo je pripravilo Slovensko srbsko kulturno humanitarno društvo SREČANJE iz Slovenskih Konjic in si jo je možno ogledati vsak delovni dan med 8 in 16 uro. Razstava je na ogled do začetka januarja 2015. Za ogled razstave se oglasite na TIC-u


Cowboy Pidži, Viljem Klemenčič, Metka Obrul in R:B. Milić
Cowboy Pidži, Viljem Klemenčič, Metka Obrul in R:B. Milić
Deli:

Slovensko srbsko kulturno humanitarno društvo SREČANJE, je v petek 14. novembra v Riemerjevi galeriji pripravilo odprtje razstave umetniških fotografij avtorja Viljema Klemenčiča. Umetniški fotograf je tokratno razstavo naslovil: MED ZEMLJO IN NEBOM. Viljem Klemenčič se tokrat v Riemerjevi galeriji predstavlja drugič. Tudi tokrat razstavlja fotografije na temo akt.

Viljem Klemenčič prihaja iz Maribora, natačneje iz Dupleka. Fotografija je njegova strast. Več kot dvajset let je bil uradni fotograf za Miss Slovenije in dolgoletni fotograf Bernie Models. Svoje fotografije je objavljal v številnih časopisih in revijah.

Njegov obsežni opus zajema portretno fotografijo, modno fotografijo, živali, naravo, potopise in akt.

Tokratni dogodek je bil zaznamovan tudi s humanitarno noto. Društvo SSKHD SREČANJE, je na ta večer društvu Sožitje v humanitarni namen podarilo umetniško sliko slikarke Marjane Kmet. Sliko je prevzela predsednica društva Sožitje, gospa Marija Opraus.

Prireditev je tudi tokrat pritegnila obiskovalce iz vseh krajev Slovenije, ki so prireditveni prostor napolnili do zadnjega kotička. Fotoaparati so škljocali kot za stavo, saj se je prireditve udeležilo veliko umetnikovih kolegov iz vseh vetrov.

Obiskovalce je razveselil  glasbenik Cowboj Pidži, ki je za ta večer pripravil pester izbor svojih skladb.

Soorganizatorja prireditve sta bila Splošna knjižnica Slovenske Konjice in TIC Slov. Konjice, za kar se jim iskreno zahvaljujemo.

Zahvaljujemo se tudi Foto Nareksu in oblikovalcu Emilijanu Skerbišu in njegovi firmi S-Design.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
SLOVENSKO SRBSKO KULTURNO HUMANITARNO DRUŠTVO SREČANJE
TATTENBACHOVA ULICA 5 C
Tel:041 928 361

Bodite prvi pri oddaji mnenja.