Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Do jutra bo dež v večjem delu Slovenije ponehal, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
15°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
13°C | 24°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 21°C
petek, 28.07.2017
12°C | 29°C
sobota, 29.07.2017
15°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 18h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Hladna fronta bo v popoldanskih in večernih urah prešla Slovenijo.
15°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Dravinjska dolina poje, pleše in igra ......


KULTURA

| |
30.05.2016      11:55
A A

Dravinjska dolina poje, pleše in igra -Koncert vseh delujočih društev treh občin v Tednu ljubiteljske kultureDeli:
Ni naključje, da so se tudi v Slovenskih Konjicah v tednu ljubiteljske kulture predstavila različna društva, ki delujejo na področju občin Slovenske Konjice, Zreče in Vitanje. Letos že tretje leto poteka teden ljubiteljske kulture, ki ga pripravlja Javni sklad RS za kulturne dejavnosti in Zveza kulturnih društev. Namenjen je osveščanju javnosti o razširjenosti, kakovosti in pozitivnih vplivih ljubiteljske kulture na sodobno družbo. V vsej Sloveniji se je v tem tednu zvrstilo več kot 1000 prireditev, kar pomeni da projekt dosega svoj namen, ki je vzpodbuditi ustvarjalce, da se predstavijo ter tako pokažejo, koliko posameznikov se pri nas v prostem času ukvarja s kulturo in kako dobri so v tem.
Prireditev z naslovom 'Dravinjska dolina, poje, pleše in igra', je povezala več kot 300 sodelujočih. Najprej so pred kulturnim domom nastopili godbeniki iz Slovenskih Konjic in Zreč, nato pa se je dogajanje preselilo v notranjost, kjer so nastopili Moški pevski zbor Ivo Štruc skupaj z Ženskim pevskim zborom Slovenske Konjice, Mešani pevski zbor Jurij Vodovnik iz Zreč, Moški pevski zbor DU Adolf Tavčar, Moški pevski zbor Vitanje, Ženski pevski zbor DU Slovenske Konjice skupaj z zborom vzgojiteljic, Mešani pevski zbor Strune, Vokalna skupina EXPE, Vokalna skupina Pečat ter združena skupina ljudskih pevcev iz Tepanja, Vitanja, Gorenja, Zreč in Dobrave. Zaigrali so ljudski godci iz Gorenja, zaplesala pa  otroška folklorna skupina OŠ Zreče in odrasla folklorna skupina Jurij Vodovnik iz Skomarja. Z recitiranjem pesmi  se je predstavilo slovensko - srbsko humanitarno društvo Srečanje - sretenje. Prireditev so povezovali člani KUD Gnezdo, ki so na koncu še zaplesali srednjeveške plese.
KD Loče je sodelovalo z likovnimi deli članice Rebeke Firšt, likovna dela so razstavili tudi člani Društva likovnikov in fotografov Slovenske Konjice.


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenske Konjice!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.