Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
25°C
8°C
JUTRI
26°C
10°C
Deli
711

Inspirationes de Valle Sancti Johannis

Arhitektura glasbe in besede v izvedbi dijakov Gimnazije Slovenske Konjice z gosti

 

 

Žička kartuzija je kot simbol duhovne inteligence ob letošnjem jubileju izzvala tudi dijake Gimnazije Slovenske Konjice. Nedavno so uresničili obsežen projekt, s katerim so izpostavili ta spomenik kot stičišče zgodb preteklosti, sedanjosti in prihodnosti, prav tako pa so se osredotočali  na človekove duhovne dimenzije bivanja.

 

Glasba, predvsem petje, in beseda, sta od nekdaj služili kot vez z duhovnimi svetovi. Arhitektura glasbe in besede, ki so jo dijaki pripravili kot sklepni del projekta, je izraz duhovnega snovanja, ki izraža motivacijo vere, tako intelektualno kot osebno. Predstavo, ki so jo dijaki izvedli na občinski akademiji ob slovenskem kulturnem prazniku 6.2.2015, je razumeti kot klic k prenovi človeka in družbe.

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi