Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
1°C
-6°C
JUTRI
4°C
-2°C
Deli
1301

KONJIČANKE 3. NA SPRING CUP v KRANJU

Na mednarodnem turnirju odbojke SPRING CUP 2016 so v ekipi Swatycomet zaigrale tudi učenke OŠ iz Slovenskih Konjic: Petelinšek Veronika, Petelinšek Blažka, Capello Špela in Cappelo Maša

Swatycometovke so si po prvem dnevu z uvrstitvijo na drugo mesto v skupini priigrale polfinalni nastop. V prvi tekmi so premagale domačo ekipo Triglav Kranj z 2:0 (25:16, 25:4). Nato jim je žreb namenil ekipo OK Vodice iz Hrvaške. Tudi proti Hrvaticam so Swatycometove iskrice vknjižile zmago z 2:0 (25:21, 25:8).  V tretji tekmi so na drugi strani mreže stale kadetinje ekipe DOORS iz Gorenjske, ki so imele v svojih vrstah kar nekaj prekaljenih igralk.  Ta tekma je odločala o prvem mestu v skupini ki je prinašalo ugodnejšega nasprotnika v polfinalu naslednjega dne. Swatycometovke so zaigrale dobro. V zaključku prvega seta, ki se je končal z 25:20, je zmanjkalo nekaj izkušenj in kakšna zanesljivejša točka. Zaradi velike želje in tudi evidentno močnejših nasprotnic se je v igro prikradla kakšna napakica več in tako je bil prvi set izgubljen. V drugem setu so varovanke Carmen Kotnik popustile in tako so ga Gorenjke dobile z 25:13 in se veselile zmage ter 1. mesta v skupini. 

V nedeljskem polfinalu je mlade Zrečanke čakala praktično misija nemogoče. Na drugi strani mreže je stala kadetska selekcija, sicer prvoligaša, GO Volley iz Nove Gorice. Ekipa je v predtekmovanju premagala Novo KMB, OK Petrinjo in ŽOK Sobota. Mlade Zrečanke so se sicer dostojno in kvalitetno upirale. Odigrale so tudi nekaj za gledalce lepih in dolgih točk, a kaj več kot to proti GO Volleyu v danem trenutku ni bilo mogoče. Novogoričanke so slavile z 2:0 (25:10, 25:12) in se tako veselili finala.  V drugem polfinalu je ekipa DOORS premagala Novo KBM Maribor. 


Mali finale med OK Swatycomet Zreče in Novo KMB Branik je bila v smislu igre in napetosti prava poslastica za gledalce. Videli so dolge in napete točke, lepe izmenjave žog ter veliko zanimive igre. Sama igra v polju je bila zelo izenačena. Bankirke so po statistiki naredile nekaj več neizsiljenih napak. Bile so boljše v servisu in sprejemu. Napad in blok pa je bil tokrat na strani Swatycometovk. Na koncu so se Zrečanke veselile zmage z 2:1 (25:17, 21:25, 15:11) in tretjega mesta na turnirju.

 

V velikem finalu je ekipa GO Volley rutinirano odigrala tekmo in kontrolirala dogajanje od prve do zadnje točke.Na koncu so zasluženo slavile z 2:0 (25:20, 25:17) ter tako domov odnesle največji pokal turnirja v Kranju. Končni vrstni red: GO Volley, Doors, Swatycomet, Nova KBM, OK Petrinja, ŽOK Sobota, Triglav Kranj, OK Vodice.

 

Pri dečkih je zmagala ekipa HOT VOLLEY iz Avstrije, drugi so bili SIP Šempeter, tretji pa domači triglav Kranj. Sledile so ekipe OK Fužinar, OK Žirovnica, ACH Črnuče, Ljubljana VOlley, Go Volley, OK Fram, OK Lubnik.

Povezave

Okzrece
Facebook

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij