Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Popoldne bo predvsem ob morju zmerno do pretežno oblačno, ponekod lahko občasno tudi megleno. Drugod bo precej jasno. Zapihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 19 do 24 stopinj C.
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
3°C | 22°C
petek, 20.10.2017
4°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
6°C | 22°C
nedelja, 22.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Sreda, 18.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Evropski projekti

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 2014


PROMET, LOKALNE SKUPNOSTI, EVROPSKI PROJEKTI

| |
18.09.2014      13:16
A A

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI 2014


NAŠE ULICE, NAŠE ODLOČITVE Evropski teden mobilnosti bo na tisoče evropskih mest tudi letos povezal v prizadevanjih za človeku in okolju prijaznejše načine mobilnosti. Kot je že običaj, bo potekal od 16. do 22. septembra, tudi v 36 slovenskih občinah, osrednjo temo pa letos povzema slogan NAŠE ULICE, NAŠE ODLOČITVE.


Deli:

V Občini Slovenske Konjice bo z namenom sodelovanja v akciji V PONEDELJEK, 22.9.2014 ZA VES PROMET ZAPRT STARI TRG. Zapora bo veljala med 7. in 15. uro.

EVROPSKI TEDEN MOBILNOSTI vas vabi, da se v prizadevanjih za višjo kakovost življenja v mestih pridružite 220 milijonom ljudi po vsej Evropi. Spremenite svoje potovalne navade v korist bolj čistim oblikam mobilnosti.

NAŠE ULICE, NAŠE ODLOČITVE je slogan, ki povzema osrednjo temo letošnjega Evropskega tedna mobilnosti. Spodbuditi nas želi, da lahko sami oblikujemo takšna mesta, v kakršnih si želimo živeti, in jih preuredimo tako, da na prvem mestu ne bodo avtomobili, temveč ljudje.

Slovenske občine v pobudi Evropskega tedna mobilnosti (ETM) sodelujejo že od vsega začetka. Letos se ji bodo pridružile občine Beltinci, Bled, Brežice, Celje, Črna, Dravograd, Gornja Radgona, Hrpelje Kozina, Kamnik, Koper, Kranj, Krško, Ljubljana, Logatec, Ljutomer, Makole, Maribor, Mežica, Mislinja, Murska Sobota, Nova Gorica, Novo mesto, Pivka, Postojna, Ptuj, Radlje ob Dravi, Radovljica, Ravne na Koroškem, Ruše, Sevnica, Slovenj Gradec, Slovenska Bistrica, Slovenske Konjice, Škofja Loka, Tolmin, Velenje in Vodice.

Občine vsako leto pripravijo številne zabavne in ozaveščevalne dejavnosti, nekatere 22. septembra izvedejo tudi dan brez avtomobila, najpomembnejša pa je vendarle uvedba trajnih prometnih ukrepov, ki prispevajo k trajnostnemu razvoju mest in mobilnosti v njih in ki jih pobuda ETM še posebej spodbuja.

Na ulice pripeljimo smeh, druženje in zdravje
Večino preteklega stoletja smo naše poti načrtovali tako, da so bile kar najbolj prilagojene za vožnje z avtomobilom. Mislili smo, da s tem omogočamo hitrejša in udobnejša potovanja ter večjo kakovost življenja. V resnici pa smo ustvarjali prometne zastoje in dajali prednost parkiriščem namesto hoji ali igranju. Naše ulice so z leti postale vse manj prijetne za druženje, vse manj varne in vse manj zdrave. Z majhnimi spremembami svojih življenjskih navad lahko bistveno prispevate k izboljšanju stanja. Opustite preveliko odvisnost od avtomobila in za takšno spremembo motivirajte svoje bližnje in ostale ljudi v vašem kraju. Prizadevanje za manj avtomobilov in več druženja bodo hitro prinesla opazen dvig kakovosti življenja v vašem kraju. Pridružite se nam in nam pomagajte vrniti življenje na ulice.

Umaknite avtomobile z ulic
Kadar je to možno, parkirajte izven središča krajev in tako pomagajte rešiti ulice iz oprijema pločevine. Podprite spremembe prometnih ureditev v vašem kraju in pomagajte oblikovati območja brez avtomobilov.

Pustite avto doma
Vse krajše poti poskusite opraviti brez avtomobila. Uporabite javni transport, odpeljite se s kolesom ali pa se preprosto odpravite peš. V vašem kraju bodo zaradi tega ulice bistveno bolj prijetne za življenje, vi pa boste tako mimogrede poskrbeli tudi za rekreacijo.

Namesto v osami, preživite čas v druženju
V službo se peljite skupaj s sodelavci. Z družino organizirajte skupne opravke, da se peljete čim manjkrat. Z drugimi starši se dogovorite za prevoz več otrok skupaj. S tem boste prihranili čas, denar in zmanjšali vplive na okolje.

Predlagajte spremembo

V vašem kraju predlagajte preoblikovanje parkirišč v igrišča, parke ali prostore s kulturnimi
prireditvami. Tako bodo osrednji prostori vaše lokalne skupnosti, zdaj viri hrupa in gneče, postali kraj srečevanj in vir zadovoljstva.

Bodite vir dobrih idej
V vašem okolju predlagajte organizacijo družabnih dogodkov in prireditev na prostem. Organizirate lahko kulturne dogodke, sejme rabljene opreme, piknike ali preprosto redna srečanja skupnosti. V javni prostor se bo tako počasi vrnilo življenje, vaš kraj pa bo postal bolj privlačen za bivanje.
Priloge:
PDF
Publikacija 10 let ETM
30353_publikacija_10_let_evropskega_tedna_mobilnosti.pdf (2,19 MB)

Prenesi vse
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Občina Slovenske Konjice? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Občina Slovenske Konjice
Občina Slovenske Konjice
STARI TRG 29
Tel:(03) 757 33 50

Bodite prvi pri oddaji mnenja.