Logo MojaObčina.si

Slovenske Konjice

DANES
32°C
17°C
JUTRI
35°C
18°C

90 LET VINKA ZDOVCA

Pretekli teden so predstavnice Območnega društva invalidov Dravinjske doline obiskale Konjičana, Vinka Zdovca, dolgoletnega člana ODI,  ki je dopolnil okrogli jubilej, 90 let. Zelo se je razveselil obiska, saj so mu prisrčna  voščila, darilce ter stisk roke  polepšali dan. Prisluhnili so mu,  saj je pobrskal po svojih bogatih spominih od otroštva, šolanja in službovanja. Nazadnje je bil zaposlen v Konusu. S svojo ženo Pavlo, ki je že dolga leta pokojna, si je ustvaril družino. Ima sina Boštjana in hči Uršo, s katero tudi živi, ter dva vnuka in dve vnukinji. Vseskozi pa je bil aktiven tudi v raznih konjiških društvih. Opisal je, kako je bilo nekoč, ko se je s planinci družil na nepozabnih pohodih. Je tudi dober poznavalec konjiške preteklosti. Nato pa mu je bolezen  preprečila vse načrte. Sicer pa si dneve najraje krajša z reševanjem križank. Srečen in hvaležen je, da ima svoje najdražje, ki mu stojijo ob strani.

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi