Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 16.12.2017

delno oblačno
Oblačno bo. Padavine bodo dopoldne ponehale, najpozneje na jugu države. Pozno popoldne se bo od severa pričelo jasniti. Na Primorskem bo pihala povečini šibka burja. Najvišje dnevne temperature bodo od 0 do 5, na Primorskem okoli 10 °C.
1°C | 3°C
nedelja, 17.12.2017
-7°C | 0°C
ponedeljek, 18.12.2017
-9°C | 0°C
torek, 19.12.2017
-9°C | -1°C
sreda, 20.12.2017
-6°C | 3°C
Opozorila
Sobota, 16.12.2017 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
1°C
3°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Tek miru v sončku in z medkontinentalno ......


ŠPORT

| |
02.10.2017      18:42
A A

Tek miru v sončku in z medkontinentalno udeležbo


Letošnji Tek miru v Slovenj Gradcu je spremljalo lepo vreme, popestrila pa mednarodna udeležba. Tek na 10 km so okrepili Kenijski tekači in tekačice, ki so skupaj z našimi najboljšimi atleti cestnih tekov, močno dvignili nivo tekmovalnega dela prireditve.


Deli:

Slovenj Gradec, 1.10.2017

Prvi oktobrski dan je organizatorje prireditve Tek miru letos pozdravil s sončnimi žarki. Priprava prireditvenega prostora, urejanje prog in ostalih podrobnostih potrebnih za izvedbo, so ob usklajenem sodelovanju Atletskega kluba Slovenj Gradec, Javnega Zavoda Spotur in Javnega komunalnega podjetja Slovenj Gradec, potekale ubrano in gladko.

V mestnem jedru so se že zgodaj dopoldan začeli zbirati mladi nadobudni entuziasti teka in gibanja. Pred tekmovalnim delom so se prisotni združili v Teku dobre volje, ki je bil po nagovoru svetnice Mestne občine Slovenj Gradec Lidije Konečnik Mravljak, uvod v prireditev. Tilen Klugler - direktor JZ Spotur, Lidija Konečnik Mravljak - predstavnica občinskega sveta, Borut Marošek – strokovni delavec JZ Spotur  in Mojca Verhovnik – predsednica AKSG in Športne zveze Slovenj Gradec so z množico udeležencev pretekli častni krog po mestnem jedru, in prireditev je stekla. 

Začeli so najmlajši učenci osnovnih šol, ki so se navdušeno podali po 500 m progi po Cankarjevi ulici, mimo Glasbene šole do cilja na Glavnem trgu, kjer je bilo središče dogajanja. Nadaljevali so starejši na daljši – en kilometer dolgi progi skozi Kuharjev park. 115 otrok in mladih se je zvrstilo na startu. Med tekmovalci so prevladovali otroci lokalnih šol, vendar pa v Slovenj Gradec na Tek miru zelo radi prihajajo tudi otroci in mladi iz drugih krajev. Veliko jih je prišlo iz Velenja, Ljubljane, Celja in sosednjih Raven na Koroškem.

V veliko veselje nam je letošnja realizacija testa hoje, ki je bil organiziran v sodelovanju z Zdravstvenim domom Slovenj Gradec. Skoraj 20 udeležencev, med katerimi so prevladovale članice Šole zdravja, se je podalo na hitro hojo po dva kilometrski progi, v cilju pa so jih pričakale medicinske sestre in jim izmerile indeks telesne vzdržljivosti.

Tradicionalno se je osrednja tekaška preizkušnja – tek na 10 km, ki ga že nekaj let spremlja tudi tek na 5 km, začela ob 12.00. Letošnja je bila spet nekaj posebnega, saj je bilo v množici 108-ih tekačev tudi 5 tekmovalcev iz Kenije. Mednarodno udeležbo pa je dopolnila tudi tekmovalka iz Hrvaške. Najbolj veseli pa smo seveda udeležbe domačinov, ki s so svojo prisotnostjo pokazali predvsem pripadnost našemu mestu, saj so prireditve v mestu v prvi vrsti namenjene prav občanom.   

Tek miru je bil tudi letos zadnja etapa v Štajersko koroškem pokalu. Tekmovalce pa poleg zbiranja točk za končno uvrstitev, na Tek miru pritegnejo tudi denarne nagrade. Večina jih je letos zasluženo odšla v roke Kenijskih tekmovalcev in tekmovalk, ki so s svojo udeležbo močno dvignili zahtevnost tekmovanja, in postavili nove rekorde proge. Organizator pa je dobro poskrbel tudi za praktične nagrade za prve tri uvrščene v posameznih starostnih kategorijah uličnih in cestnih tekov. S svojimi izdelki in storitvami je  najboljše nagradilo več lokalnih podjetij.

Za konec pa v povezavi še rezultati. Čeprav niso najpomembnejši del tekmovanja, so vendarle dokaz, da smo spet premagali nove izzive, razdalje, čas in same sebe…

http://www.protime.si/rezultatitekem/360-1-10-2017-tek-miru-slovenj-gradec

https://photos.google.com/share/AF1QipMmr2vYCAs8jjY9kl-3f6AvHe7IqwFDAOJkZY4uGUdkDv6pH7HN-mdRn7OciFhikg?key=RnBLNHZkdnV4RWMxWWpBTENEa1JlUVFxNFIyclpB

0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Koledar dogodkov Preglej vse
December 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25
17.12.2017 | Kino
Ljubezen na prvo bolezen
18.12.2017 | Tečaji in delavnice
Individualne dušne aktivacije z Jernejem Zorcem.
18.12.2017 | Tečaji in delavnice
Večer s patrom Karlom Gržanom.
18.12.2017 | Kino
Kino klub: Lady Macbeth
19.12.2017 | Družabni dogodki
TRETJI ADVENTNI VEČER
21.12.2017 | Kino
Kino premiera: Prava nota 3
21.12.2017 | Kino
Kino premiera: Prava nota 3
22.12.201 | Ostalo
Nakupovanje pod lučkami - z dobrodelno noto
22.12.2017 | Turizem
Božično novoletni sejem
22.12.2017 | Družabni dogodki
Božično druženje pevskih zborov Mislinjske doline
22.12.2017 | Družabni dogodki
Nakupovanje pod lučkami
22.12.2017 | Kultura
Projekt 96 (zadnja ponovitev)
22.12.2017 | Kultura
Projekt 96 (zadnja ponovitev)
23.12.2017 | Kino
Vojna zvezd: Poslednji Jedi
23.12.2017 | Kino
Vojna zvezd: Poslednji Jedi
23.12.2017 | Kultura
Koncert: Cover Jimi Hendrix
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij
Pokaži več
Skrij

Bodite prvi pri oddaji mnenja.