Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.07.2018

delno oblačno
Zvečer in ponoči bo pretežno jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 12 do 17, ob morju okoli 20 °C.
12°C | 28°C
sobota, 21.07.2018
16°C | 28°C
nedelja, 22.07.2018
16°C | 25°C
ponedeljek, 23.07.2018
15°C | 26°C
Opozorila
Četrtek, 19.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
28°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

TEČEM DA POMAGAM


ŠPORT

| |
23.05.2017      13:19
A A

TEČEM DA POMAGAM


Vabimo vas, da si v petek, 26. 5. 2017, popoldan rezervirate čas in se nam pridružite na Trgu svobode v Slovenj Gradcu, na dobrodelni prireditvi TEČEM DA POMAGAM.


Deli:

Prireditev poteka pod okriljem dobrodelne organizacije Lions klub Slovenj Gradec, ki letos obeležuje 100 obletnico delovanja. Zaradi častitljive obletnice, predvsem pa zaradi prizadevanj po združevanju ljudi v dejanjih in mislih na tiste, ki potrebujejo pomoč, si prireditev zasluži še več naše podpore.  

Zaradi dobrodelne note je k izvedbi letošnje prireditve pristopila tudi Športna zveza Slovenj Gradec, ki bo s slovenjgraškimi športnimi društvi in v sodelovanju z Olimpijskim komitejem Slovenije – združenjem športnih zvez izvedla MINI OLIMPIJADO. V družbi znanega olimpijca bodo otroci kot narekuje olimpijski protokol zaprisegli k fair playu, solidarnosti in prijateljstvu ter se nato preizkusili v različnih športnih aktivnostih. Sledile bodo športne igre (kegljanje, slackline, judo, odbojka, rokomet, atletika, štafetne igre, idr.). Otroci bodo prejeli kartončke za evidenco udeležbe na posamezni aktivnosti. Ko se bodo udeležili vseh, sledi simbolična nagrada.

Osrednji dogodek TEČEM DA POMAGAM je namenjen ozaveščanju in pomoči SLEPIM IN SLABOVIDNIM. Zbrana sredstva dobrodelnega teka bodo tudi letos namenjena slabovidnemu otroku s Koroške.

Tudi sami se boste lahko 'postavili v kožo slepih ljudi' in se podali na poligon z zavezanimi očmi in 'belo palico'.

Prireditev bodo popestrile tudi druge aktivnosti. V sodelovanju z Zdravstvenim domom Slovenj Gradec bodo potekale meritve krvnega sladkorja in maščob. Diplomirana medicinska sestra pa bo predavala o TELESNI DRŽI OTROK. Predstavilo se bo društvo kmečkih žena, idr. Za glasbo bo poskrbel Adi Smolar.

Sklepni del prireditve bo start ultramaratoncev na simbolni 100 km razdalji iz Slovenj Gradca do Ljubljane, kjer se bodo združili z ultramaratonci, ki bodo pritekli iz Kopra. Rekreativni tekači lepo vabljeni, da se jim pridružite na delu poti proti Mislinji ali dlje.

Torej v petek, 26. 5. 2017, popoldan VSI na športno dobrodelni dogodek v Slovenj Gradcu. 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Športna zveza? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 62
Izšla: 27.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.