5°C
20°C
7°C

Pričakovani izpad v pokalu

Rokometašem Slovenj Gradca 2011 žreb 1/16 finala pokala ni bil naklonjen, dobili so aktualne državne prvake igralce RK Gorenje Velenje. Bili smo priča prvemu uradnemu Koroško-Šaleškemu derbiju, ki so ga pričakovano dobili gostje. V prvem polčasu so smo spremljali enakovreden boj obeh ekip, Slovenjgradčani so bili odlični v obrambi, prav tako v napadu, polčas se je končal neodločeno na 12. V drugem polčasu so gostje prestavili v višjo prestavo, domačim dovolili samo 9 zadetkov, sami pa jih zabili 20 in se pričakovano uvrstili med 16 najboljših ekip.

ROKOMETNI POKAL, 1/16
Slovenj Gradec, 2. oktober 2013,
Športna dvorana Slovenj Gradec, 700 gledalcev
RK SLOVENJ GRADEC 2011 : RK GORENJE VELENJE
21 : 32 (12 : 12)
V. Levc 7, Voršič 6, Ovniček 3, Šimič 2, Plešej 1, Poklič 1, Kresnik 1;
S. Burič 5, Dujmovič 5, Dobelšek 4, Skube 3, Cehte N. 3, Gams 3, Nosan 3, Šoštarič 2, Golčar 2,

Bečiri 1, Cehte K. 1;

Obrambe: Kašnik 5 (1 x 7 met.), Ošlovnik 2, Humek 1
Izključitve: SG 4 min; Gorenje 6 min
7 met.: SG 1/2; Gorenje 2/4

Rokometaši Slovenj Gradca se v uvodnih minutah niso ustrašili oglednega nasprotnika, Gorenje je povedlo, a so v

naslednjem napadu domači izenačili preko Plešeja, ki je zaneslijo izvedel najstrožjo kazen, po 10. minutah je na

semaforju kazalo 5 : 4, to je bilo sploh prvo vodstvo domačih, potem so državni prvaki naredili delni izid 1:4 in povedli

za dva zadetka prednosti (6 : 8), sledila je minuta odmora na zahtevo gostujočega trenerja Ivana Vajdla, varovanci

trenerja Sebastjana Soviča pa so se približali le na gol zaostanka (9 : 10), sledili so še napotki domačega trenerja kako

odigrati končnico tekme, Klemen Kresnik je imel v zadnjem napadu priložnost,da se prvi polčas konča z vodstvom Slovenj

Gradca, ampak je bil razpoloženi vratar Teletovič na mestu, ostalo je 12 : 12 po 30 minutah.

Začetek drugega polčasa je pripadal igralcem Gorenja, ki so povedli (12 : 13), ampak se Slovenjgradčani

v tistem trenutku še niso predali, naredili so delni izid 3 : 0 in povedli za gol (15 : 14). Velenjčani so hitro strnili vrste

in povedli za 3 zadetke (15 : 18), tako da domačemu trenerju, legendi Velenjskega Gorenja, Sebastjanu Soviču ni

preostalu drugega, kot vzeti minuto odmora. Slovenj Gradec je bil neprepoznaven, delni izid 0 : 7 je že v 45. minuti

(15 : 21) določil zmagovalca. Korošči 13 minut  niso dosegli zadetka. V 50. minuti so igralci v rumeno-črni kombinacji

povedli za 10 zadetkov (17 : 27) in srečanje odločili v svojo korist. Z bučnim navijanjem sta se izkazali obe navijaški

skupini, Slovenjgraški Orli pri domačih, kot pri gostih Šaleški Graščaki.

Pokalna tekma je spominjala na derbije, ki sta jih pred leti v 1. ligi uprizorila koroško-šaleška rokometna kluba.

Upamo, da bomo že v sezoni 2014/15 priča derbijem v 1. ligi.
Slovenj Gradec se poslavlja od pokalnega tekmovanja, vso pozornost bo lahko usmeril v prvenstveno tekmovanje,