Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 18.08.2018

pretežno jasno
Ponoči bo večinoma jasno. Zjutraj se bo na jugovzhodu rahlo pooblačilo. Najnižje jutranje temperature bodo večinoma od 13 do 16, ob morju okoli 19 °C.
13°C | 29°C
nedelja, 19.08.2018
13°C | 30°C
ponedeljek, 20.08.2018
14°C | 30°C
torek, 21.08.2018
15°C | 30°C
sreda, 22.08.2018
14°C | 31°C
Opozorila
Petek, 17.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice

Slovenj Gradec in Myoko – 17 let sodelovanja...


NOVICE

| |
26.10.2016      20:10
A A

Slovenj Gradec in Myoko – 17 let sodelovanja


Izmenjava Slovenj Gradca z japonskim partnerskim mestom Myoko traja vse od leta 2000, ko sta mesti uradno podpisali listino o sodelovanju. Poleg izmenjav na občinski ravni pa od leta 2001 dalje poteka tudi izmenjava dijakov med obema gimnazijama.


Deli:
Prav v tednu od 11. do 17. oktobra je Slovenj Gradec obiskalo 10 dijakinj in dijakov iz Myoka, ki so jih doma namestili njihovi vrstniki iz slovenjgraške gimnazije. Poleg dijakov pa je teden dni kasneje letos Slovenj Gradec obiskal tudi župan mesta Myoko, Akira Nyumura z delegacijo.
Gostitelj, župan Andrej Čas, je od župana Myoka prejel povabilo za uradni obisk Myoka, našim športnikom pa so japonski prijatelji ponudili uporabo športne infrastrukture v Myoku pred olimpijskimi igrami v Tokyu leta 2020, s tem v zvezi se je župan Myoka srečal tudi s predstavniki Športne zveze Slovenj Gradec.
V sklopu obiska so Slovenjgradčani županu Myoka priredili sprejem na Olimpijskem komiteju Slovenije, v ljubljanski mestni hiši jih je sprejel župan Zoran Janković, udeležili pa so se tudi uradne večerje, katere gostitelj je bil japonski veleposlanik v Sloveniji, Nj. Eksc. Keiji Fukuda.
Župan Nyumura si je ob obisku ogledal tudi nekaj kulturnih znamenitosti Slovenj Gradca, na Japonsko pa se je, poln prijetnih vtisov, vrnil v petek, 21. oktobra.  


DS

 

foto: Dušan Stojanovič






0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Slovenj Gradec!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Virtualni asistent
Občinsko glasilo Slovenj Gradec
Številka: 62
Izšla: 27.03.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.