Logo MojaObčina.si
JUTRI
18°C
8°C
SOB.
16°C
7°C

Zaključek akademije prostovoljskega dela

Toplo četrtkovo jutro nas je popeljalo po sončni poti na Topolovec. Po urejeni in očiščeni poti so nas usmerjali sončki na lesenih tablicah, ob poti pa smo brez težav našli tudi jurčke. Gozdna pot, ki nas je popeljala do cerkve svete Ane na Okiču, je bila polna smeha in dobre volje. Njen nastanek sega v 17. stoletje, omenjal pa jo je že Valvasor. Slovenija se ponaša z mnogimi pesniki in pisatelji, na Okiču pri Boštanju pa se je rodil pesnik, pisatelj, profesor, urednik in buditelj Anton Umek – Okiški, ki je deloval tako na slovenskem kot avstrijskem prostoru. Ker nas je po poti vodila domačinka, naša dolgoletna prostovoljka Tina Železnik, so bile anekdote o lokalnem okolju in njihovih prebivalcih, seveda ob dobri pijači in jedači, toliko bolj zanimive. Ob spustu v dolino nas je spremljalo sedem zidanih kapelic, ki jih je leta 1734, ob gradnji Marijine cerkve na Topolovcu, dal postaviti baron Janez Andrej Mordax. Boljšega druženja s prostovoljci ob zaključku akademije prostovoljskega dela si sploh ne bi mogli zamisliti.

Program VGC Posavje Sevnica poteka v sodelovanju s KŠTM Sevnica,  omogočajo pa ga MDDSZEM, ESS in Občina Sevnica. 

 

Družinski inštitut Zaupanje,

Margareta Lešnik, strokovna sodelavka

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi