Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
15°C | 20°C
nedelja, 21.09.2018
13°C | 29°C
ponedeljek, 23.09.2018
10°C | 26°C
torek, 24.09.2018
13°C | 18°C
sreda, 25.09.2018
3°C | 15°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
15°C
20°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

SREČANJE STAREJŠIH KRAJANOV V LOKI


NOVICE

| |
10.06.2017      18:47
A A

SREČANJE STAREJŠIH KRAJANOV V LOKIpolna dvorana
polna dvorana
Deli:

Ne postajamo pametni od tega, kar smo slišali, temveč od tega, kar smo doživeli! (Karl Gloersen)

V Loki pri Zidanem Mostu se vsako drugo leto zberejo vsi krajani, ki štejejo več kot 75 pomladi. Tako je v soboto, 27. maja, krajevna  organizacija Rdečega križa Loka povabila na srečanje vse modre in izkušene krajane. Druženje se je začelo s sveto mašo, ki jo je daroval domači župnik, g. Janez Furman, ki je spregovoril o bogastvu starejših. Po končanem obredu smo se odpravili v dvorano Trubarjevega doma upokojencev, kjer je sledil kratek kulturni program. Začeli smo veselo – s harmoniko in kitaro. Navzoče sta nagovorila sekretarka občinskega odbora Rdečega križa, ga. Mojca Pinterič Krajnc, in predsednik krajevne skupnosti Loka, g. Janko Metelko. S svojo besedno umetnostjo je nastopila mlada domača pesnica Sabina Kožar, z ubrano pesmijo pa so obiskovalce navdušili člani Zborčka Trubarjevega doma upokojencev Loka. Ob koncu je zbrane pozdravila predsednica krajevne organizacije Rdečega križa Loka, ga. Martina Koritnik, ki se je zahvalila vsem, starejšim, njihovim sorodnikom in vsem članom RK, ki so pomagali pri izvedbi srečanja. Ob koncu programa je sekretarka OORK podelila simbolični darili najstarejšima krajanoma, ki sta se udeležila dogodka – g. Alojzu Rebuli in ge. Marti Prašnikar. Sledilo je odlično kosilo, ki ga je pripravila kuharska ekipa doma upokojencev. Po kosilu je dvorano zopet napolnila glasba, saj so na srečanje prišli Veseli jahači – glasbena skupina, v kateri trobento igra domačin Franjo.

Srečanje je bilo odlična priložnost za pogovor s starimi znanci, navzoči so se poveselili, obudili spomine in ohrabrili drug drugega na poti v jeseni življenja. Vsem želimo še mnogo zdravih let in veliko lepega.

Krajevna organizacija RK Loka
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Sevnica!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!Bodite prvi pri oddaji mnenja.