Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
13°C
1°C
JUTRI
2°C
-9°C
Deli
1360

SREČANJE STAREJŠIH KRAJANOV V LOKI

Ne postajamo pametni od tega, kar smo slišali, temveč od tega, kar smo doživeli! (Karl Gloersen)

V Loki pri Zidanem Mostu se vsako drugo leto zberejo vsi krajani, ki štejejo več kot 75 pomladi. Tako je v soboto, 27. maja, krajevna  organizacija Rdečega križa Loka povabila na srečanje vse modre in izkušene krajane. Druženje se je začelo s sveto mašo, ki jo je daroval domači župnik, g. Janez Furman, ki je spregovoril o bogastvu starejših. Po končanem obredu smo se odpravili v dvorano Trubarjevega doma upokojencev, kjer je sledil kratek kulturni program. Začeli smo veselo – s harmoniko in kitaro. Navzoče sta nagovorila sekretarka občinskega odbora Rdečega križa, ga. Mojca Pinterič Krajnc, in predsednik krajevne skupnosti Loka, g. Janko Metelko. S svojo besedno umetnostjo je nastopila mlada domača pesnica Sabina Kožar, z ubrano pesmijo pa so obiskovalce navdušili člani Zborčka Trubarjevega doma upokojencev Loka. Ob koncu je zbrane pozdravila predsednica krajevne organizacije Rdečega križa Loka, ga. Martina Koritnik, ki se je zahvalila vsem, starejšim, njihovim sorodnikom in vsem članom RK, ki so pomagali pri izvedbi srečanja. Ob koncu programa je sekretarka OORK podelila simbolični darili najstarejšima krajanoma, ki sta se udeležila dogodka – g. Alojzu Rebuli in ge. Marti Prašnikar. Sledilo je odlično kosilo, ki ga je pripravila kuharska ekipa doma upokojencev. Po kosilu je dvorano zopet napolnila glasba, saj so na srečanje prišli Veseli jahači – glasbena skupina, v kateri trobento igra domačin Franjo.

Srečanje je bilo odlična priložnost za pogovor s starimi znanci, navzoči so se poveselili, obudili spomine in ohrabrili drug drugega na poti v jeseni življenja. Vsem želimo še mnogo zdravih let in veliko lepega.

Krajevna organizacija RK Loka

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!