Logo MojaObčina.si

Sevnica

DANES
25°C
9°C
JUTRI
26°C
11°C
Deli
7367

Loka je praznovala dan Primoža Trubarja

V četrtek, 8. junija, smo se prebivalci Loke pri Zidanem Mostu zbrali, da bi počastili spomin na moža, ki je zaznamoval Slovence in na prav poseben način tudi nas, Ločane. Mladi domačini in učenci podružnične Osnovne šole Loka smo namreč pripravili kratek kulturni program ob dnevu Primoža Trubarja in ga praznovali prav 8. junija, na dan njegovega rojstva. Po uvodnem pozdravu je Natalija prebrala spomine na velikana slovenske književnosti, Urban je predstavil njegovo življenjsko pot, Luka pa je stopil v Trubarjeve čevlje ter prebral nekaj njegovih izvirnih vrstic. Pod vodstvom učiteljice Nataše Vidic so učenci POŠ Loka zapeli venček ljudskih pesmi, na kitari jih je spremljal devetošolec Primož Hrovat. Četrtošolci in petošolci so se predstavili s plesom, mladi igralski talenti pa so pod vodstvom mentorice Marjete Česnik uprizorili igrico Muca Copatarica. Kulturni program smo sklenili z mislijo, da smo in bomo tudi v prihodnje ponosni na to, da smo doma v Trubarjevi Loki. Ob dobrotah, ki so jih pripravili člani Turističnega in Kulturnega društva Loka, smo v prijetnem vzdušju zaokrožili praznični dan.

Mladi iz Loke

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi