Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 21.10.2018

pretežno oblačno
Ponoči se bo od severovzhoda pooblačilo, zjutraj bo ponekod v vzhodni Sloveniji že rahlo deževalo. Na Primorskem bo spet zapihala burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 4 do 9, ob morju in v Vipavski dolini okoli 11 °C.
8°C | 14°C
torek, 22.10.2018
8°C | 13°C
sreda, 23.10.2018
4°C | 15°C
četrtek, 24.10.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Sobota, 20.10.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
14°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

VETER v LASEH v KONTAKTNEM KARATEJU


ŠPORT

| |
15.01.2018      7:47
A A

VETER v LASEH v KONTAKTNEM KARATEJUMladi upi KBV Sevnica
Mladi upi KBV Sevnica
Deli:

VETER v LASEH v KONTAKTNEM KARATEJU
Sevnica, 22.december 2017 – Klubski karate turnir

Klub borilnih veščin Sevnica je v petek, 22. Decembra v sklopu projekta »VETER v LASEH – s športom proti zasvojenosti« Športne unije Slovenije, organiziral turnir v tradicionalnem in kontaktnem karateju za predšolske otroke in osnovnošolce. Športna unija Slovenije že od leta 1996 na različnih koncih Slovenije v okviru projekta Veter v laseh - s športom proti zasvojenosti in v sodelovanju z lokalnimi partnerji organizira športno-družabne prireditve in večdnevne dogodke, katerih namen je promocija športne dejavnosti kot zdravega in zabavnega načina preživljanja prostega časa in kot alternative vsem oblikam sodobnih zasvojenosti. Prizadeva si za širitev ljubezni do športa in kroga redno aktivnih s poudarkom na vključevanju tistih, ki so v športu manj dejavni, hkrati pa dvigniti ozaveščenost o negativnih posledicah različnih oblik zasvojenosti in pozitivnih učinkih športne aktivnosti. Vrednote, ki jih z ljubeznijo do športa širi, so: zdrav in pozitiven pogled na življenje, veselje, ekipni duh, pripadnost, vztrajnost, disciplina, zdrava zabava, spoštovanje in delavnost."

Karate turnir je potekal v spodnji telovadnici OŠ Sava Kladnika Sevnica, najmlajši pa so se med seboj pomerili v disciplinah: KIHON (prikaz tehnik karateja v gibanju), KATA (prikaz šolskih tradicionalnih karate form) in KUMITE (borbe po pravilih tradicionalnega in kontaktnega karateja).

Udeležence tekmovanja je uvodoma pozdravil Jurij Orač, predsednik Kluba borilnih veščin Sevnica, glavna sodnica karate tekmovanja, Marja Zidarič pa je s športnim pozdravom vseh udeležencev, odprla tekmovanje.

Tekmovalci, ki so nastopili v disciplinah KIHON in KATA so bili razvrščeni po starosti, nastopajoči v borbah, tako tradicionalnega kot kontaktnega karateja pa so se pomerili v eni sami težnostni kategoriji absolutno. Razporejeni so bili le v dve starostne kategorije, na mlajše in starejše dečke in deklice. Najmlajši, predvsem začetniki so tako imeli priložnost pomeriti se med svojimi vrstniki, za nekatere izmed njih pa je bilo to tudi prvo tekmovanje nasploh. Bilo je prisotne tudi nekaj treme. Imeli pa smo možnost spremljati tako nastope najmlajših, ki so šele zakorakali v svet karateja, kot tudi tiste boljše, že rutinirane tekmovalce, ki redno osvajajo medalje na raznih nivojih tekmovanj. Za zaključek tekmovanja pa so dodobra popestrili vzdušje na prizorišču naši mladi borci, ki so se med seboj pomerili, najprej v tradicionalnih borbah in na koncu še v polno kontaktnem karateju. Slednji so morali uporabljati tudi predpisano zaščitno športno opremo.

Na podelitvi medalj in diplom so nasmehi na otroških obrazih dali zadosten dokaz, da je bil organizatorjev cilj dosežen. Sledilo je še športno druženje v prijetnem vzdušju z manjšo obdaritvijo vseh udeležencev tekmovanja.

Zlate medalje so osvojili:
KIHON
1. URH Sven
1. STOPAR Maks
1. KERMC Anže
1. BIZJAK Zala
KATA
1. KOVAČIČ Ažbe
1. BOŽIČ Tadej
1. ŠTIGL Klara
1. ZEMLJAK Klara
1. ŠANTEJ Sara
1. ZABASU Nejc
KUMITE – borbe Tradicionalni karate (JKA pravila)
1. ŠANTEJ Sara
1. GRILC Nejc
1. CVELBAR Tilen
KUMITE – borbe kontaktni karate (Kyokushinkai pravila)
1. BOŽIČ Amadej
1. CVELBAR Tilen

Srebrne medalje so osvojili:
KIHON
2. GORIŠEK Leon
2. POŽUN Tilen
2. REPINC Staš
2. TASIĆ Nena
KATA
2. GOMBOC Lovro
2. CVELBAR Tilen
2. DRAGAR Lia
2. ČERIĆ Ivana
2. KOCMAN David
2. JANEŽIČ Nejc
KUMITE – borbe Tradicionalni karate (JKA pravila)
2. ŠTIGL Klara
2. BOŽIČ Amadej
2. GRILC Matic
KUMITE – borbe kontaktni karate (Kyokushinkai pravila)
2. GRILC Matic
2. GRILC Nejc

Bronaste medalje so osvojili:
KIHON
3. PETANČIČ Maj
3. KOZINC Urban
3. BEČIĆ Eman
3. HOČEVAR Mark
3. TASIĆ Nina
KATA
3. PASKVALE Maks
3. PASKVALE Matic
3. GRILC Matic
3. ZAVRL ZUPANC Lina
3. ŠTIGL Gašper
3. BOŽIČ Amadej
3. GRILC Nejc
KUMITE – borbe tradicionalni karate (JKA pravila)
3. DRAGAR Lia
3. KOCMAN David
3. ZABASU Nejc
3. ŠTIGL Gašper
3. JANEŽIČ Nejc
3. BOŽIČ Tadej
KUMITE – borbe kontaktni karate (Kyokushinkai pravila)
3. ŠTIGL Gašper
3. JANEŽIČ Nejc
3. BOŽIČ Tadej

Zahvaljujemo se vsem, ki ste nas počastili z obiskom ali na kakršenkoli drug način pripomogli k uspešnemu zaključku turnirja.

Vsem želimo vesele božične praznike in Srečno Novo leto 2018.

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Klub borilnih veščin Sevnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Klub borilnih veščin Sevnica
Klub borilnih veščin Sevnica
Kozjanska ulica 11
Tel:040 986 262
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.10.2018 | Šport
Sevniški pokal v rekreativnih tekih - 1. tek
20.10.2018 | Družabni dogodki
Gost meseca: Matjaž Holc
22.10.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.10.201 | Kultura
Predavanje U3
23.10.2018 | Družabni dogodki
Tai chi
26.10.2018 | Kultura
Tržišče plaše, z gosti
27.10.201 | Turizem
9. Pohod po poteh Milana Majcna
27.10.2018 | Družabni dogodki
Grajske bučke na gradu
29.10.2018 | Ostalo
Počitniška ustvarjalna delavnica
29.10.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
20.10.2018 | Šport
Sevniški pokal v rekreativnih tekih - 1. tek
20.10.2018 | Družabni dogodki
Gost meseca: Matjaž Holc
22.10.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
23.10.201 | Kultura
Predavanje U3
23.10.2018 | Družabni dogodki
Tai chi

Bodite prvi pri oddaji mnenja.