Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 21.02.2018

oblačno
Danes bo oblačno. Predvsem v južni in vzhodni Sloveniji bo občasno rahlo snežilo, drugod v notranjosti Slovenije bo količina padavin zelo majhna, v večjem delu zahodne Slovenije pa bo suho. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Najvišje dnevne temperature bodo od -3 do 2, na Primorskem do 7 °C.
0°C | 1°C
četrtek, 22.02.2018
-2°C | -1°C
petek, 23.02.2018
-1°C | 0°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | -1°C
nedelja, 25.02.2018
-10°C | -6°C
Opozorila
Sreda, 21.2.2018 ob 6h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
0°C
1°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

SEVNIŠKI KARATE-DO V VZPONU


ŠPORT

| |
19.01.2018      8:28
A A

SEVNIŠKI KARATE-DO V VZPONU



1. Kyokushinkai karate seminar v Sloveniji
1. Kyokushinkai karate seminar v Sloveniji
Deli:

V Klubu borilnih veščin Sevnica so v iztekajočem se letu aktivno delovali tako na tekmovalnem kot na športno rekreativnem področju. S svojimi varovanci so se udeleževali tekmovanj v klasičnem in tradicionalnem karateju ter v kickboxingu. Udeležili so se 21 tekem doma in v tujini. Na različnih nivojih od šolskih, regijskih tekmovanj, pokalnih tekem, državnih prvenstev, mednarodnih turnirjev do Grand prix turnirjev in evropskega pokala, so osvojili 102 medalji, od tega je bilo kar 44 zlatih. Na Državnem prvenstvu v klasičnem in tradicionalnem karateju so osvojili kar 12 naslovov državnih prvakov. Zelo uspešni so bili tudi na mednarodni sceni kjer so osvojili 2 zlati medalji v kickboxingu na Grand Prix turnirju v Puli in na odprtem prvenstvu Balkana v Tešanju. 8 medalj je bilo osvojenih na mednarodnih turnirjih v karateju in kickboxingu. Skupno so na mednarodnih in Grand Prix turnirjih osvojili 30 medalj, od tega je bilo 10 zlatih.  Do danes od kar se udeležujejo tekmovanj (od leta 1988) so osvojili že 2062 medalj. Zares odlična in zavidljiva bera osvojenih medalj njihovih mladih športnikov in športnic Kluba borilnih veščin Sevnica. Po zaslugi velike požrtvovalnosti in borbenosti so se mladi športniki prebili v sam vrh slovenskega klasičnega in tradicionalnega karateja ter kickboxinga.

 

 Tudi te uvrstitve so del bogatega zapisa, ustvarjanja zgodovine in uspeha sevniškega karateja in kickboxinga, ki so ga v letu 2017 zaznamovali še s prvo organizacijo mednarodne športne prireditve v kickboxingu v Sevnici nasploh. 9.Decembra so v sodelovanju s Kickboxing zvezo Slovenije organizirali 1. Mednarodni kickboxing turnir – Sevnica open 2017.

V letu 2018 pa začnejo delovati še na tekmovalnem področju v eni bolj zahtevnih športno borilnih panog na svetu, Kyokushinkai karateju. Gre za full contact karate, borbe s polnim kontaktom.

 

Člani kluba so bili v lanskem letu aktivni na številnih področjih. Tako niso izostajali niti na področju športne rekreacije, saj so venomer širili množičnost in krepili zdrav duh v zdravem telesu. Skupaj s Športno unijo Slovenije so izvedli dva projekta in sicer »Slovenija v gibanju 365« in »Veter v laseh – s športom proti zasvojenosti«. S Športno zvezo Sevnica pa so organizirali Cooperjev test zmogljivosti za moške in ženske. Sodelovali so tudi s Zdravstvenim domom Sevnica, kjer so bili prisotni pri Hoji na 2 km za starejše občane.

 

Trenerskemu kadru je bilo omogočeno strokovno izobraževanje in izpopolnjevanje na seminarjih za športni panogi karate in kickboxing. Vsi so uspešno obnovili letno licenco. Ob koncu leta so v klubu imeli 8 licenciranih vaditeljev, inštruktorjev in trenerjev kickboxinga in klasičnega karateja, ki so delovali  v povezanih sekcijah za karate, boks, kickboxing in MMA. Poleg teh sekcij tudi danes še deluje športna rekreacija za odrasle.

 

Vadbeni procesi so konstantno bili prilagojeni letnemu razporedu aktivnosti – klubskemu koledarju, ki je bil vezan na posamezne aktivnosti nacionalnih in mednarodnih športnih panožnih zvez.  Treningi kickboxinga in karateja so potekali redno šestkrat tedensko v Osnovni šoli Sava Kladnika ter Športnem domu Sevnica ter v podružnični osnovni šoli Loka pri Zidanem mostu.  

 

O klubskem delovanju je bila javnost redno obveščena preko tiska, radia, regijske televizije, spletnih medijskih portalov, družabnih omrežij kot sta FB in Twitter ter na spletnih straneh kluba www.kbv-sevnica.org

Klub redno izdaja brezplačni časnik BUDO NOVICE. Omenjene novice se nahajajo tako na klubskih spletnih straneh kot na svetovnem portalu www.issuu.com . Z Budo novicami seznanjajo člane, ljubitelje športa in rekreacije ter širšo javnost in lokalno skupnost o svojih aktivnostih in zanimivostih iz sveta borilnega športa in športne rekreacije.

 

Karate in Kickboxing imata v Sevnici zares bogato tradicijo in uspešno prepoznavnost, že polna štiri desetletja (od leta 1976). Zato si v klubu prizadevajo, da v svojem domačem kraju organizirajo še odmevnejšo tradicionalno športno prireditev. V letu 2018, ki je pred njimi bodo organizirali dve veliki športni prireditvi, ki bosta v kraj ob sotočju reke Mirne in Save privabila številne mlade športnike.

 

V letu 2018 bo v Sevnici organizator KBV Sevnica organiziral dve odmevni športni prireditvi:

  • Sobota, 3. Marec 2018 - Športni dom Sevnica

18. Tradicionalni karate-do turnir – TANIN OPEN 2018 - v kata in kumite (borbah v tradicionalnem karateju) za osnovnošolce, kadete in mladince

  • Sobota, ?. Oktober 2018 - Športni dom Sevnica (datum bo določen naknadno)

1.Odprto prvenstvo Slovenije v Kyokushinkai full kontaktnem karateju

za osnovnošolce, kadete, mladince in člane. 

 

Uspehov ni moč pripisati le prizadevnim trenerjem in športnikom, temveč tudi sponzorjem, donatorjem in Občini Sevnica, ki je budno spremljala njihova dogajanja in nesebično nudila prepotrebno finančno in materialno pomoč. Vsem sponzorjem, donatorjem, medijem, članom kluba, županu in občinskim ter športnim delavcem, hvala Vam!




0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Klub borilnih veščin Sevnica? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 21 22 23 24 25 26 27 28 1 2
21.02.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj CPP
21.02.2018 | Kultura
KNJIŽNI KLUB
26.02.2018 | Tečaji in delavnice
Slovenščina za priseljence
27.02.201 | Družabni dogodki
predstavitev knjige
27.02.201 | Ostalo
Počitniška ustvarjalna delavnica
27.02.2018 | Tečaji in delavnice
Izpit iz prve pomoči
27.02.2018 | Šole in vrtci
PRAVLJICE IN MINI GRAJSKI DISCO
27.02.2018 | Šport
Tai chi vadba
21.02.2018 | Tečaji in delavnice
Tečaj CPP
21.02.2018 | Kultura
KNJIŽNI KLUB
22.02.2018 | Ostalo
Indija - kultura, duhovnost in druženje z menihi - potopisno predavanje
22.02.2018 | Kultura
ČAKALNICA - predstava za abonma in izven
23.02.2018 | Tečaji in delavnice
Ustvarjalnica: Izdelovanje orhidej iz najlona

Bodite prvi pri oddaji mnenja.